Season Pass Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Season Pass, son yıllarda oyun dünyasında dikkat çeken bir terim. Fakat pek çok oyuncu bu terimin anlamını tam olarak bilmiyor. Makalemizde Season Pass ile ilgili bilmeniz gerekenleri detaylıca anlatıyoruz.

Season Pass teriminin Türkçe karşılığı sezon geçişi anlamına gelmektedir. Bir satış yöntemidir. Bir oyun satılacağında eskiden sadece oyunun ismi ile ilgili ibare görür ve alırdık. Fakat artık örneğin Steam’e girip The Witcher yazdığınızda The Witcher’ın çok sayıda farklı paketinin satıldığını görebilirsiniz. Season Pass isimli paket de bunlardan biridir.

Bu paketin anlamı oyun için çıkarılacak olan tüm DLC’lerin ücretsiz olarak verileceğidir. Fakat daha sonradan bu terim daha da bir stratejiye dönüştürülerek yıl limitlerine, DLC sayısı limitlerine maruz bırakılmıştır. Örneğin bazı şirketler yıl ile sınırlı olan farklı bir season pass paketi satışa çıkarmış ve tepki toplamıştır.

Oyunlar için üretilen DLC’ler neredeyse oyunun kendisi kadar pahalı olabilmektedir. Haliyle bir oyuncu satın aldığı bir oyun için her yeni DLC çıktığında tekrar para ödemek istememektedir. İşte season pass bu işe yaramaktadır. Oyunun normal fiyatından bir defaya mahsus olmak üzere daha fazla para ödersiniz ve böylece çıkacak olan DLC’leri önceden almış olursunuz.

Cevap bırakın