Sharp Aquos R5G Artık Dünya Çapında Satışta!

Sharp’ın yeni Aquos R5G akıllı telefonu ilk duyurulduğunda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Cihaz global alanda satışa çıktı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Akıllı telefon kategorisinde bilindik markalardan biri olan Sharp, bir süre önce Aquos R5G isimli yeni akıllı telefonuyla ortaya çıktı. Japonya merkezli teknoloji şirketi Sharp, Aquos R5G telefonunun özellikle de tasarımsal açıdan farklı yapısı ile dikkat çekmişti.

Aquos R5G ilk olarak Japonya pazarında satışa sunuldu. Geçtiğimiz Şubat ayında tanıtımı yapılan cihazın aylarca sadece Japonya’da satıldıktan sonra şimdi de tüm dünyada satışa çıkarıldığı bilgisine ulaşıldı. Ürünün global alanda nasıl bir satış performansı elde edeceği ise büyük merak konusu. 5G desteğine sahip bir telefon olması bu doğrultuda önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor.

Snapdragon 865 işlemciyle çalışan Aquos R5G akıllı telefonu 1.187 Dolar fiyat etiketiyle Tayvan pazarına giriş yaptı ve ardından diğer ülkelerin pazarlarında da kendisini göstermeye başladı. Damla çentikli bir kamera ekran tasarımı bulunan telefonun 3168 x 1440 piksel çözünürlüğünde 120 Hz tazeleme hızına sahip ekranının bulunduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın