Siber Saldırılara Karşı Geliştirilmiş Bilgisayar Orwl PC

Siber saldırılar teknoloji dünyasının gündeminde. Kimi zaman fidye virüsleriyle kimi zaman sistemleri çökerten virüslerle kimi zamanda bilgisayarları ele geçirmek adına yapılan casus yazılımlarla gündeme gelen siber saldırılar her geçen gün artmaya devam ediyor. Siber saldırıların bu kadar sıkıntılı sonuçlara neden olmasıyla beraber artık teknoloji dünyasında da bu alana özel çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalardan birisi de Orwl PC olarak gündeme geldi. Siber saldırıları önleme adına özel olarak geliştirilen Orwl PC tüm saldırılara karşı önleme sistemine sahip. Hatta öyle ki istediğiniz anda bilgisayarınızda anlık güvenlik önlemleri alabiliyorsunuz.

Orwl PC Tam Koruma Sağlayacak

Öncelikle Orwl PC sisteminin girişlerinin bir hayli güvenli olduğunu belirtelim. Kullanıcılar bilgisayara girmek istediğinde şifre olarak geçerli olan bir USB bellek kullanıyor. Bellek bilgisayara yaklaştığında bilgisayar açılıp, kullanıma hazır hale geliyor. USB bellek uzaklaştığı andan itibaren ise bilgisayarda fiziksel bir müdahaleyi engelleyecek olan yeni sistem, hemen erişimi kapatıyor. Dosyalarda da şifreleme kullanan bilgisayarın en büyük özelliği ise uzaktan müdahale edilebilmesi.

Orwl PC

NFC sistemiyle USB üzerinden açabileceğiniz bilgisayarın açık kalmasını tercih ettiğiniz durumlarda, eğer dışarıdan bir müdahale yapılmaya çalışılırsa bu durumda bilgisayar kullanıcıları otomatik olarak uyaracak ve kullanıcılar uzaktan bildirim yaparak dosyalarının anahtar bilgilerine kadar silebilecek. Şimdiden siber saldırıları ve bilgi hırsızlarının önüne geçeceği kanısı oluşan Orwl PC bilgisayarlarının sistem özelliklerinin de epey beğeni toplayacağını ekleyelim.

Intel M3 veya Intel M7 işlemcilerle kullanılabilecek olan Orwl PC, özellikle ofis kullanımları için yeterli performans değerlerini sunabiliyor. Zaten genel anlamda büyük ofisler için korunaklı bilgisayar konsepti ile üretilen Orwl PC, Windows veya Linux işletim sistemi kullanmanıza da izin veriyor. Kullanıcılar iki işletim sistemi arasında da seçim yapabiliyor. İlk versiyon olan Intel M3 işlemcili serinin fiyatının 1700 dolar olacağı diğer seri olan Intel M7 modelinin ise 2.400 dolar olduğu açıklanan bilgiler arasında. Ülkemizde ise henüz satış durumu bilgisi yok.

Cevap bırakın