Sık Karşılaşılan iPhone Kamera Sorunları ve Çözüm Yöntemleri

Bu içeriğimizde iPhone cihazlarda meydana gelen kamera sorunlarına ve çözüm yöntemlerine değiniyoruz. İşte detaylar…

iPhone cihazların kamerası yapay zekadan aldığı destekle gelişmiş olan bir türdedir. Uygulama üzerinde özel ayarlamalar yapmadan denklanşöre basarak fotoğraf ve videoları kolayca elde edebiliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda kamera tarafında bazı problemler de kendisini gösteriyor. Bu sorunlar arasından popüler olanlara ve nasıl çözülebileceklerine değinecek olursak;

Bulanık çekme sorunu çözümü

Telefonunuzun kamera uygulaması aracılığıyla yapacağınız çekimler bulanık çıkmaktaysa o halde lens temizliği uygulayarak işe başlayın. Eğer lensiniz temiz ise telefonun kılıfını da çıkarıp deneyin. Eğer elinizde fazla titreme varsa bu da bulanık çekme sorununa neden olacağından kamerayı odaklayabilmek için telefonu sabit bir yere bırakın.

Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Cihazınızın arka ve ön kamerası arasında geçişler yapınız. iPhone cihazınızı yeniden başlatınız. Başka bir uygulamada da kamera kullanılmaktaysa o uygulamayı devre dışı bırakarak tekrar deneyiniz. Genellikle bu metotlar işe yaramakta olup eğer hala bir düzelme yoksa o halde sorununuz daha ciddi olabilir ve teknik servis desteği gerektirebilir.

Flaş Çalışmama Sorunu Çözümü

iPhone cihazınızda başka bir uygulama da flaşı kullanmaktaysa o halde kamera uygulaması içerisindeki flaşı kullanamazsınız. Bu yüzden denetim merkezine girerek el fenerini açmanızı ve flaşın çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bunun akabinde flaşı kullanan başka uygulama var ise devre dışı bırakın. Flaş kamerada açık olarak seçilmeli. Uzun süreli çekimlerden sonra flaşın soğuması da gerekebileceği dikkate alınmalı.

Kamerada Donma Sorunu Çözümü

İlk olarak Kamera uygulamasını kapatıp tekrar açınız. Eğer sorun çözülmediyse iPhone cihazınızı yeniden başlatın.

Cevap bırakın