Sitenin Arama Motorlarından Ani Olarak Düşmesine Neden Olabilecek Hatalar

Bazı hatalar yaptığınız zaman arama motorları sıralamasından hızlıca düşebilirsiniz. Yeni içeriğimizde arama motorlarında ani düşüşler yaşamamak için dikkat edilmesi gerekenleri ifade ediyoruz.


Arama motorları arasında en popüleri Google olup kullanıcı odaklı bir arama motorudur. Dolayısıyla bir internet sitesi sahibinin arama motorlarını hedef alıp arama motorlarında öne çıkmak gibi bir amaç yerine kullanıcıyı memnun etme amacını taşıması gerekir.


Google’da sıralama düşüklüğünün çok fazla nedeni vardır. Bunların birincisi düzenli, kaliteli içerik girişini sonlandırmaktır. Siteyi boş bıraktığınızda, içerik girişlerinizi sonlandırdığınızda veyahut eskisi gibi kaliteli içerik girmeyip kopya içerik girmeye başladığınızda arama motorları üzerindeki değerinizi de kaybetmeye başlarsınız. Dolayısıyla sıralama düşüşü kaçınılmaz olur.


Bazen de sunucu tarafındaki problemler nedeniyle arama motorlarında düşüş söz konusu olabilir. Örneğin yeni bir alan adına taşındıysanız index konusunda sorun yaşamaya başlarsınız. Yönlendirmeleri doğru bir şekilde yapmadıysanız mevcut indexlerinizi bile kaybedelirsiniz. Öte yandan sitenizde bulunan bağlantıların kırık olması da sorunlara neden olmaktadır. Söz konusu bağlantılar nedeniyle sıkıntı yaşayabilirsiniz.


Arama motorlarında index sorunu yaşamanıza neden olabilecek bir diğer hata da anahtar kelimelerin gereğinden fazla kullanılması ve gereksiz yönlendirmelere sahip olmasıdır. Anahtar kelimeleri az ve öz tutmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Cevap bırakın