Slayt Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yeni yazımızda slayt oluşturabilmek için kullanabileceğiniz programların neler olduğuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Slayt özellikle proje ödevlerinde hayat kurtaran önemli araçlardan biri. Aynı zamanda pek çok farklı işlev için de kullanılabilen Slaytlar kullanıcılara güzel bir görsellik ve kolaylık sağlıyor.

Slaytlar hazırlayabileceğiniz birbirinden güzel üstelik ücretsiz programlar bulunuyor. Gelin şimdi sizlerle birlikte onlara bir değinelim.

Google Slaytlar

En fazla kullanılan slayt programlarından biri olan Google Slaytlar, özellikle bulut tabanlı bir slayt uygulaması olmasıyla bir adım öne çıkmakta. Böylece yaptığınız her değişiklik bulut üzerinde hızlı bir biçimde kaydedilmekte. Slaytlar tarayıcı üzerinden kullanılabildiği gibi mobil uygulaması da bulunmakta.

Powerpoint

Belki de en fazla kullanılan slayt programı olan Powerpoint, yazılım devi Microsoft tarafından oluşturulan ve sunulan bir düzenleme aracıdır. Bilgisayarlarda Office programı ile birlikte gelen PowerPoint içeriği, internet üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılabilmekte ancak bunun için bir Microsoft hesabına sahip olmanızın gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.

Keynote

Ücretsiz slayt araçlarından bir diğeri olay Keynote, Hızlı ve stabil bir program olmasıyla öne çıkmakta. Powerpoint ile sağladığı uyumluluk ile ortak çalışmalara imkan tanıyan Keynote, böylece tercih edebileceğiniz araçlardan biri . Temel versiyonunun iOS ve Mac cihazları üzerinde ücretsiz olduğunu belirtelim.

Prezi

İlgi çekici sunumları beraberinde getiren Prezi, akılda kalıcı ve eğlenceli bir sunum hazırlamak isteyenlerin gözdesi olacak türde. Ücretsiz olarak kullanılabilen Prezi’nin bazı önemli özelliklerini kullanabilmek için ise ücret ödemek gerekmekte.

Visme

Bahsedeceğimiz son slayt hazırlama aracı Visme olup, bu araç diğer programlara göre daha farklı fonksyonlar sunabilmesiyle öne çıkmakta. Visme isimli programın ücretsiz sürümünde 100 MB depolama alanı sağlanmakta. Ücretli sürümde ise 100 MB şeklinde bir sınırlandırma bulunmamakta.

Cevap bırakın