Snapchat Streak Terimine Dair Bilgiler

Snapchat platformundaki fonksiyonlardan Streak, kullanıcıların birbirleri ile daha fazla etkileşim kurmasını sağlayan bir özellik olarak bilinmekte olup, yazımızda sizler için Snapchat Streak terimine dair bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Sosyal medya mecralarından Snapchat, farklı ve eğlenceli yapısı ile kullanıcıların dikkatini çekmekte olup, platformun içerisinde çok sayıda farklı özellik bulunmaktadır. İki kişinin birbirine Snapchat üzerinden 24 saat içerisinde snap atması durumunda Streak oluşum süreci başlamaktadır ancak streakin oluşabilmesi için bu sürecin en az üç gün sürmesi gerekmektedir. Yani iki arkadaşın 24 saat içerisinde üç günden fazla bir süre boyunca birbirlerine snap atıyor olmaları gerekmektedir.

Streak oluştuğunda alev emojisi çıkar. Eğer alev emojisi görüyor iseniz arkadaşınızın ve sizin snapstreak’te olduğunuz anlamını taşımaktadır. Simgenin yanında yer alan sayı da kaç gündür snapstreak içerisinde olduğunu göstermektedir. Mesela alevin yanında 6 yazıyor ise o halde 6 gündür snap atıldığı anlamına gelmektedir. 100 gün boyunca snapstreak tutmayı başardığınız taktirde de alev emojisinin hemen yanında 100 emojisi çıkacaktır. Snap streak durumunun sürebilmesi için her iki Snapchat kullanıcısının da 24 saatlik zaman zarfı içerisinde birbirine snap göndermiş olması temel kuraldır.

Snapchat Streak nasıl yapılmaktadır?

İlk olarak Snapchat üzerinde bir arkadaş ekleyiniz ve snap gönderiniz. Ardından geri snap gelmesini bekleyiniz ve bu adımlara her gün devam ediniz. Snap gönderirken videonun süresinin veya fotoğrafın yapısının herhangi bir önemi de bulunmamaktadır. Streak için gerekli olan tek unsur arkadaşınızı her gün bir fotoğraf veya video göndermeniz ve aynı eylemi onun da yapmasıdır.

Kaybolan streak

Snapchat’te kullanıcılar bazen kaybolan streak sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu gibi durumlarda desteğe başvurmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bitmojiye , ardından ayarlar seçeneklerine  ve Destek kısmına geçiş yapıp, Yardıma İhtiyacım Var’ı seçiniz. Sonrasında da Snapstreaklerim Kayboldu seçeneğinin seçimini yapınız ve formu doldurarak güvenlik adımlarını giriniz.

En uzun streak rekoru

Şu an en uzun snap serisi rekoru 6 Nisan 2015’ten beri devam eden Lauren Luckey ve Hannay’a ait olup, ikilinin binlerce gün snap sohbet serisi bulunuyor.

Cevap bırakın