Snapchat Uygulamasının Tüm Yeni Özellikleri

Instagram ile girdiği yarışta epey bir geri düşmeye başlayan Snapchat uygulaması sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Instagram’ın güncellemelerine alışmışken artık Snapchat uygulaması tarafından düzenli güncellemeler yayınlanmaya başladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde uygulamaya yeni bir etiket sistemi geleceği belirtiliyordu. Hemen sonrasında ise uygulamaya büyük bir güncelleme daha sunuldu. Uygulamaya eklenen yeni güncelleme sonrasında birçok özelliğin dahil edildiğini ve genel kullanımların değiştirildiğini de belirtelim. Peki son büyük güncellemeyle beraber gelen özellikler neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

Snapchat Yenilikleri

Sosyal medya devinin yayınladığı yeni güncellemeler uygulamaya tamamen yeni özellikler getiriyor. Yani varsayılan özellikleri geliştirmeyle sınırlı olan sıradan güncelleştirmelerden bahsetmiyoruz. Birçok yeni özelliğin geldiği güncellemeyle nasıl değişiklikler göze çarpıyor bakalım.

Ses Değişimi Özelliği: Güncelleme sonrasında değişen ilk özellik ses değiştirme özelliği. Aslında bu özelliğe çok fazla yabancı değiliz. Daha önce kullanımlarda yüz filtreleri kullandığımız fotoğraflarda ses değişimi de yapıldığını görüyorduk. Bunun için yüz filtrelerini kullanarak çeşitli hayvanların figürlerini kullanabiliyordunuz. Güncelleme sonrasında ise bu özellik değişiklik gösterdi. Artık kullanıcılar seslerini değiştirmek için yüz filtreleri kullanmak zorunda değil. Yeni eklenen ses bölümüyle beraber sadece paylaşım ekranında istediğiniz değiştirmeyi seçmeniz yeterli.

Arka Plan Filtreleri: Bir fotoğraf çektiğinizde ya da selfie çektiğinizde fotoğrafın arka planında yer alan görüntü, bazen istediğiniz şekilde fotoğrafı kullanmanızı engelleyebiliyor. Snapchat güncellemesiyle bu sorunu da çözüyor. Kullanıcılar istedikleri durumda sadece istedikleri bölümü çizerek kesebiliyor. Bu şekilde sadece etrafı çizilen resimler alınabiliyor. Daha sonra istediğiniz şekilde arka planları değiştirebiliyorsunuz.

Paperclip Özelliği: Snapchat güncellemesinden sonra paylaşımlara linkleme ayrıcalıkları da geliyor. Kullanıcılar istediklerinde paylaşımlarını link eklemesiyle güncelleyebiliyor. Bu şekilde istenilen şekilde paylaşımlar için link bölümü açılıyor. Bu şekilde linkleri açmak içinse paylaşım ekranında, paylaşımı aşağı doğru çekmeniz yeterli. Bu şekilde linklerin açılabileceği bağlantılar görüntülenebiliyor. İstediğiniz şekilde bu bağlantılar üzerinden de paylaşımınızı başka yerlere ekleyebiliyorsunuz.

Snapchat tarafından yayınlanan yeni özellikler bu şekilde bunların dışında yeni güncellemelerinde devam edeceği belirtiliyor.

Cevap bırakın