Snapdragon 429 ve 439 Giriş Segment Telefonlar İçin Kurtarıcı Olabilir!

Akıllı telefon kategorisinde epey iddialı bir konumda olan Qualcomm Snapdragon işlemcilere yenileri dahil oluyor. Yeni teknolojilere sahip Snapdragon 429 ve 439 işlemciler Android One projesi kapsamında gelebilir.

Günümüzde Qualcomm marka işlemci birimlerinde 2x ve 4x serisini giriş segment için görmekteyiz. 6x ve 8x ise orta ve üst segment işlemci modelleri olarak karşımıza çıkıyor. 4x serisinin yenilenmesinin vakti gelmişti ve bu doğrultuda Snapdragon 429 ve 439 adeta bir kurtarıcı olarak ortaya çıktı.

Snapdragon 429 ve 439 işlemcilerin MediaTek havuzunu daraltacağı umuluyor. Android One projesi kapsamında sunulan giriş segment akıllı telefonları MediaTek işlemciler ile görmekteyiz. Açıkçası MediaTek işlemcilerin performansı pek çok kullanıcı tarafından beğenilmiyor. Elbette bu konuda taraf tutmak yakışık bir durum olmaz. Ancak bir haberci olarak çeşitliliğin her daim iyi olduğunu, bu yüzden Android One projesi kapsamında Snapdragon 429 ve 439 işlemci birimlerinin de aktif olarak yer almaya başlamasının gerekliliğini ifade edebiliriz.

Snapdragon 429 ve 439 modellerinin özelliklerine dair bir bilgi yok. Bazı iddialara göre Snapdragon 429, Snapdragon 450’nin biraz daha kırpılmış sürümü olarak sunulacak.  Aynı şey Snapdragon 439 tarafında da Snapdragon 660 için söz konusu olacak. Yani Snapdragon 429 ve 439 daha yeni nesil fakat giriş segment için birazcık kırpılmış modeller olarak sunulacak gibi gözükmekte. Gelişmeleri takip edeceğiz.