Snapdragon 7 Gen 2 Verimlilik Odaklı Olarak Gelecek

Qualcomm markası, Snapdragon dahilindeki mobil işlemci ürünlerine devam etmekte ve bu bağlamda Snapdragon 7 Gen 2 yonga setini piyasaya sürüyor.

Merakla beklenen Snapdragon 7 Gen 2 yonga setine dair gelen haberlere göre ürün önceki nesle nazaran verimlilik konusunda fark teşkil edecek. Önceki nesil ile arasında %5 kadar fark bulunması beklenen mobil işlemcinin odak noktası saf güç yerine verimliliktir.

Günümüzde telefonların hepsi zaten basit işlemleri kolayca yapabiliyor ancak zorlu işlemler söz konusu olduğunda işlemcilerin gücü ve verimliliği devreye giriyor. Örneğin iki aynı bataryanın bulunduğu telefondan birinde çok daha verimli bir işlemci var ise o telefon daha uzun süre boyunca şarj olmadan kullanılabiliyor.

Kasım ayında tanıtılacak

Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinin Kasım ayı içerisinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Qualcomm‘un SM7475 model numarasıyla paylaşılan işlemcisi Snapdragon 7 Gen 2, orta ve üst segment akıllı telefonlarda kullanılan bir işlemci modeli olacak. 2.4 Ghz hızlarına kadar çıkabilecek olan bu işlemcinin diğer teknik özelliklerine dair henüz net bir bilgi yok. Dört adet AR MCortex A710 ve dört adet AR Mcortex A510 çekirdeklerini kullanan önceki model olan Snapdragon 7 Gen 1’e nazaran nasıl farklılıklar sunacağı merak ediliyor. 

Cevap bırakın