Solakların İşine Yarayabilecek 5 Teknolojik Ürün

Bu içeriğimizde solaklar tarafından kullanılabilecek 5 önemli ürüne değiniyoruz. İşte konuya dair detaylar… 

Günümüzde hemen hemen her teknoloji sağlaklar için tasarlanmış olup, bu durum solakların sayısının son derece az olmasından kaynaklanıyor. Yine de solaklar için üretilen önemli bazı ürünler bulunuyor. 

Fare 

Bilgisayar fareleri sağlaklar için tasarlanmıştır çünkü dünyadaki insanların büyük bir bölümü sağ elini kullanır. Bilgisayar fareleri ise hep klavyenin sağ tarafında yer alır ve sağlakların daha rahat tutabileceği şekilde tasarlanmıştır. Günümüzde yine de solaklar için özel Mouse cihazları da bulunmaktadır. 

Makas 

Basit makineler olan makaslar buna rağmen son derece etkilidir. Ancak özellikle kumaş makaslarının bazı püf noktaları vardır. Örneğin bir tarafın ağzı keskinden diğer tarafın ağzı küttür ve delikleri eşit olmaz. Bunların hangisinin nasıl olacağı ise ele göre tasarlanır. Bu nedenle solak bir kişi sağlak bir kişinin makasını düzgün kullanamaz. Neyse ki solaklar için üretilen özel makaslar da vardır. 

Konserve Açacığı 

Yapıları itibariyle ele oturacak şekilde tasarlanan konserve açacaklarının yapısı sağ ele göre ayarlanmıştır. Bu yüzden sol elle açabilmek oldukça zordur. Neyse ki solaklar için özel konserve açacakları da bulunmaktadır. 

Klavye Numara Padi 

Klavyenin sağ kısmında yer alan numaraların bulunduğu kısmı kullanmak solaklar için çok zordur. Özellikle solak bir muhasebeci için standart klavye ile çalışmak zordur. Neyse ki solaklar için özel olarak üretilen klavye numara padleri de bulunmaktadır.  Tıpkı yukarıdaki resimdeki gibi sol kısımda yer alan numara padi bölümü tam da solaklar içindir.

Cezve 

Kahve yapmak için kullanılan en geleneksel yöntem olan cezve, sağ elle kullanım için tasarlanmıştır. Kahveyi düzgün bir şekilde dökebilmek için sol elini kullanan kişiler için özel cezve ürünleri de satılmaktadır.

Cevap bırakın