SON DÖNEMLERDE ÇIKACAK EN YENİ TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

Gün geçmiyor ki günümüz teknolojisi kendini yenilemeyi bıraksın artan talep ve firmaların daha çok ürün çeşitliliği çıkarma yarışları sebebi ile teknoloji tabiri caiz ise aldı başını gidiyor. Günümüz teknolojileri artık gerçek hayatı yansıtma çabalarında akıllı telefonlar sanal gerçeklik gözlükleri piyasada oldukça tutunan ürünler arasında peki çıkacak en yeni ürünler nelerdir?

Şimdi hep birlikte son teknoloji ile donatılmış kullanıcıları açısından rahat ve keyif verici ürünlerimizi inceleyelim.

1.İ phone 8 (Apple)

APPLE 2017 de piyasaya süreceğini açıkladığı İphone serisinde önemli değişikliklere gitmiş, İphone 8 modelinin önyüzü tamamen cam’dan oluşacak bir ön yüze sahip olacağı tahmin ediliyor. İphone’nin son gözdesi olan İphone 8 yeni ekran boyutları aynı zamanda organik LED ekran kullanacağı tahmin edilmekte ayrıca ürün son dönemlerde ürünlerin alım potansiyelinde büyük öneme sahip olan gerçeklik özelliğine de sahip olacak. Apple firması onuncu doğum yılında yeni modeli için ses getirici ek özelliklerde kullanacağı sızan söylentiler arasında.

2.Katlanabilir samsung cep telefonu

Belki bir hayal ürünüydü fakat artık gerçek olacak gibi görünüyor bükülebilen bir cep telefonu çalışmalarını hızlandıran samsung firması patent başvurusunu gerçekleştirdi. Bir ürün için patent başvurusu gerçekleşmiş olması demek o ürünün çok yakında piyasada görüleceği anlamını içeriyor. Bükülen telefon ne işimize yarayacak diye düşünenler samsung yeni modelini çıkarana kadar bekleyin!

 3.Google android laptop

Bildimiz gibi google sadece bir arama motoru değildir .Google 2017 android tabana sahip dizüstü bilgisayarlarında değişiklikler yapacağını söylemekte. Google 2017 içinde ‘’Andromeda’’ işletim sistemini barındıran ‘’Pixsel 3’’ adında bir bilgisayarında tanıtımını yapacağı konuşulmaya başlandı bile. Bu konuşmalardan en ilgi çekici olanı ise ürünün hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabiliyor olması.

4.Samsung Galaxy s8

Bildiğimiz üzere samsung s7 serisi batarya sorunları ve olay batarya patlamaları yaşadıktan sonra firmayı taşıyabilecek yeni bir telefon üzerine çalışmalarını sürdürmekte yeni çıkacak olan galaxy s8 2017 yılına bomba gibi düşmeyi planlıyor. Serisinin son ürünü olacak S8 tamamen yeni bir dijital asistan sayesinde kullanıcıları cezp etmeyi planlıyor. Ekran çözünürlüğü üzerinde de oldukça çalışılmış olan telefon 4K ekran çözünürlüğüne sahip,6 GB RAM ve 5,5 inch ekran boyutlarına sahip olacak telefon akıllı telefon sektörüne damga vuracak gibi görünüyor.

Göründüğü gibi firmalar durmak bilmeden yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar.Bu gelişimler insanların hayatını olumlu mu etkiler yoksa insanları daha fazla asosyal olmaya ve evden çıkmamayı?Yaşadığımız bu teknolojik dönemde çocuklar evden çıkmaz telefon ve tabletleri ellerinden düşürmez oldular teknoloji her ne kadar gelişmeye devam etse de sanal gerçeklik ne kadar ileride gitse hayatın benliğinde barınan yaşama ve hissetme boyutuna ulaşamayacağı kesindir.

 

Cevap bırakın