Song of Horror İncelemesi

Song of Horror yapımının hikayesine, grafiklerine, oynanışına değiniyor, oyunla alakalı yaptığımız incelemenin sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.


Korku oyunu türüne yeni bir soluk kazandıran Song of Horror yapımı hikaye açısından dikkat çekici öğelere sahip. İlk olarak oldukça ürkütücü duran bir eve girmekteyiz ve evde kaybolan bir arkadaşımızı aramaktayız fakat sonraki bölümlerde işin rengi değişmekte.


Oyunun pek çok oyuncu açısından gıcık olunacak bir durumu var. O da bir bölümü bitirmeden öldüğünüz zaman tüm bölümü tekrar oynamak zorunda kalmanız. Bu durum özellikle zaman sıkıntısı olan oyuncular için önemli bir sorun.


Bölümlere göre karakter değişimi olabiliyor ve oyundaki karakterlerin farklı özellikleri ve hikayeleri bulunuyor. Sahip olduğunuz karakterlerin farklı özellikleri de bulunmakta. Mesela bazı karakterler karanlığı bir tık daha uzakta tutabiliyor. Bazı karakterler de kasetçalarları ile karanlıktan saklanırken daha iyi bir sonuç elde edebilmenizi sağlıyor.


Korku oyunlarının olmazsa olmaz unsurlarından biri kaçmaktır. Diğer türlüsü yani elinizde silah olup etrafa saldırabildiğiniz oyunlar tam anlamıyla korku oyunları değildir. Dolayısıyla Song of Horror, saf korku oyunu arayanların hoşuna gidecektir.


Oyun bulmacalara da sahip. İçerisinde karışık pek çok bulmaca bulunuyor ve bunları çözmek için uğraşıyorsunuz. Genel itibariyle zaten oyuncuya ne yapması gerektiğini pek söylemeyen yani ipucu sunmayan bir oyunken üzerine birde bulmacaların eklenmesi iyice zorlayıcı bir hale gelmesine sebep olabiliyor.


Sahip olduğu atmosferi iyi bir şekilde hissettiren oyun,bu noktada oldukça başarılı denilebilir ve bir korku oyununda atmosferin oyuncuya iyi bir şekilde yansıtılması kuşkusuz ki bir hayli önemli bir husus. Oyunun gösterdiği sistem gereksinimlerini karşıladığınız taktirde sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Teknik açıdan fazla takılma, donma, ani FPS düşmeleri gibi sorunları bulunmuyor.


Netice itibariyle içerisinde bulmaca oyunları bulunan, saf korkuya dayalı iyi bir korku oyunu oynamak istiyorsanız önerebileceğimiz bir yapım. Fiyatının da gösterilen emek göze alındığında uygun olduğu söylenebilir.

Cevap bırakın