Sony SmartBand Talk İncelemesi

Giyilebilir Teknoloji ürünü olan SmartBand Talk’ın diğer SmartBand’lardan farklı birçok özelliği bulunmaktadır. Bileğinize taktığınız andan itibaren sizinle bütünleşecek ve kısa sürede alışkanlık haline gelecektir. Estetik görüntüsü ve değişebilir renkli kordonları ile biranda alışıp bileğinizden çıkarmak istemeyeceksiniz.

 

Telefonunuza Android Uygulaması ile Bağlayın

Bilekliğinizin tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için telefonunuz ve bilekliğinizi eşleştirmelisiniz. Bunun için öncelikle Smartband Talk‘ın kendi uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Eşleşme sağlandığı anda bilekliğiniz aktif saati otomatik olarak güncelleyerek, bir saat gibi kullanıma hazır olacaktır.

 

Arayüzünü Değiştirin
Telefonunuzdan SmartBand Talk’ın uygulaması ile saatinizin arayüzünü değiştirebilirsiniz. Ürünü ilk elinize aldığınızda varsayılan temanız saat ve adım göstergesi olacaktır. Dilerseniz saat göstergesini analog veya dijital olarak ayarlayabilirsiniz. Saat yüzünüze tarih, hava durumu, özel metin ve hatta fotoğraf bile koyabilirsiniz.

 

Adımlarınızı Sayın

Klasik her smartband da bulunan bu özellik bileklik bileğinizdeyken attığınız her adımı saymaktadır. Hatta uygulamayı telefonunuza ilk kurduğunuzda hedef adım belirleyip gün içinde hedeflenen adıma ulaştığınıza dair bilgilendirme bile alabilirsiniz. Ayrıca koşma, uyuma gibi aktiviteleri bile saymaktadır.

 

Bildirimlerinizi Bileğinizden Okuyun
Telefonunuza gelen bildirimleri telefonunuz başka bir odada bile olsa anında bilekliğinizden görebilirsiniz. Mesajlarınızı yine bilekliğinizden okuyabilir hatta cevap bile verebilirsiniz.

 

Telefonunuzu Elinize Almadan Konuşun

Cep telefonunuza gelen çağrıları ister kendi melodisi ile ister bileğinizdeki titreşim ile bileğinizde görebilir ve anında cevaplayabilirsiniz. Voice Control ile İngilizce komut vererek dilediğiniz kişiyi aramanız da mümkün. Ayrıca Voice Control ile farklı komutlar verebilirsiniz. Dilerseniz gelen mesajlarınızı bilekliğinize okutabilir, tarihi sorabilir, telefonunuzu bulamıyorsanız sesli uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.

 

Akıllı Uyandırma İle Daha Kolay Uyanın
Akıllı uyandırma sayesinde SmartBand’ınıza verdiğiniz saat aralığında uykunuzun hafif  olduğu anlarda bileğinizde  titreşimlerle sizi uyandırmasını isteyebilirsiniz. Gece uyumadan telefonunuz yanınızda olmasa bile sesli komut ile alarmınızı kurabilirsiniz.


Uygulama Ekleyin

SmartBand Talk’ınızla uyumlu uygulamalarınız varsa bunları da bilekliğinize ekleyebilirsiniz. Mesela kamera uygulaması ile uzaktan fotoğraf çekebilir, ses kaydı uygulaması ile telefonunuzda uzaktan ses kaydı başlatabilirsiniz. Ayrıca kendi uygulaması üzerinden  “Daha Fazla Uygulama Edinin” seçeneği ile yönlendirme yapmaktadır. Bu özellik ile bilekliğinize daha çok fonksiyon ekleyecek ve ihtiyacınıza göre şekillendirebileceksiniz.

 

Cevap bırakın