Sosyal Medya Gücüyle Podcast’e Trafik Çekme Yöntemleri

Dinleyici hususunda son dönemde iyi bir hava yakalayan Podcast, büyük yatırımların da odağı oldu. Peki sosyal medyayı kullanarak Podcast üzerinde nasıl daha fazla trafik çekilir? Yeni içeriğimizde bu konuya odaklanıyoruz.

Yeni Bölümlerini Duyurmak


Her yeni bölüm paylaşıldığında sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla paylaşım yapın. Aynı zamanda yeni bölümleri sosyal medya sayfalarınızda sabitleyin. Böylece en yeni bölümlerden daha fazla kişi faydalanacaktır.


Sosyal Medya Gücü


Sosyal medya gücünden yararlanmaktan çekinmeyin. Sahip olduğunuz kanalı sosyal medya üzerinde tanıtın ve takipçi sayınızı arttırarak daha büyük bir kitleyi hedef haline getirin.


Fragman Yayınlayın


Yeni bir bölüm yayınlamadan bir süre önce yeni bölüme dair ufak kesitler paylaşın. Böylece takipçilerinizin ilgisini çekmiş olursunuz. Aynı zamanda bu paylaşımlar esnasında GIF gibi ek içerikler paylaşabilirsiniz. Böylece insanların dikkatini daha fazla çekmeyi de başarabilirsiniz.


Hikayelerden Yararlanın


Günümüzde Facebook, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında hikaye paylaşımları bir hayli yaygın hale geldi. Siz de hikaye paylaşımlarına ağırlık verin. Özellikle yeni bölümlerinizden en etkileyici kesitleri paylaşıp kullanıcıların dikkatini çekin.


Sabırlı Olun


Yaptığınız işte istikrar çok önemlidir. Dolayısıyla bir bölüm yayınlamakla yetinmemeniz gerekiyor. İlk bölümden parlamanız çok zordur. Sabırla ilerlemeye, istikrarlı bir şekilde işinizi yapmaya devam edin.

Cevap bırakın