Sosyal Medya İçin Özel Olarak Üretilmiş Olan 5 Cep Telefonu

Bu yazımızda sosyal medya platformları için daha önce özel olarak üretilmiş olan 5 telefona değiniyoruz. İşte sosyal medya için özel olarak üretilmiş olan telefonlar… 

Telefonlar ilk piyasaya sürüldüklerinde sadece arama yapma görevini görüyordu. Zaman içerisinde gelişen teknolojiyle birlikte büyük bir ilerleme kaydettiler. Bir dönem telefonlardan internete de girilmeye başlandı ve sosyal medya platformları için özel olarak cep telefonları üretildi. Yeni yazımızda bununla ilgili olarak sosyal medya için özel olarak üretilen 5 cep telefonuna değineceğiz. 

HTC ChaCha 

Bir döneme damgasını QWRTY klavyeli modellerden bazıları Tayvanlı üreticiler tarafından piyasaya sürülmüştü. Bunlardan birisi de HTC markası idi. HTC ChaCha telefonu da bir döneme dikkat çeken bir üründü. 2.6 inç büyüklüğünde yatay ekranı bulunan telefonun alt kısmında bulunmakta olan Facebook tuşu direkt olarak sosyal medya platformuna giriş yapma imkanını sağlıyordu. 

HTC First 

İlk kez 2013 yılında duyurulan telefon Facebook’u sistemle birleştirmişti. Böylece fiziksel Facebook butonu kaldırıldı. Facebook arkadaşlarınızın yapmış olduğu paylaşımlar First modelinin kilit ekranında slayt olarak gösterilmekteydi ve saate bakmak istediğiniz zaman bile arkadaşınızın fotoğrafı arka planda yer alabiliyordu. Bu durum pek çok kullanıcı için sinir bozucu olarak nitelendirilmişti. 

Three Skypephone 

İnternet kullanımının pahalı olduğu bir dönemde çıkan telefon, dudak uçuklatan paraların cebinizden çıkmasını engelleyebilecek olan özelliklere sahipti. Klasik bir görüntüsü bulunan telefon interneti olan herkesi ücretsiz aramanıza imkan tanımasıyla dikkat çekmekteydi. Bu özellikle yurt dışında yaşayan sevdiklerinizle görüşebilmeniz için çok iyi bir imkan sunmaktaydı. 

Motorola CLIQ 

Avrupa pazarında DEXT olarak bilinmekte olan CLIQ cihazı sahip olduğu tasarımla dikkat çekmekteydi. 2009 yılında piyasaya sürülen cihaz QWERTY klavye takımı kullanmaktaydı. Ürün sahip olduğu tasarım yapısıyla adeta göz doldurmakta idi. Sahip olduğu fonksiyonlar ile Facebook, Photobucket, Picassa, last.fm, Myspace, Twitter sosyal medya platformları için destek sunuyordu. 

Three INQ1 

İlk kez 2008 yılında duyurulan cep telefonu sosyal ağ telefonu olarak duyurulan klasik telefonlardan biri olmasıyla dikkat çekmektedir. Cep telefonu akıllı olmamasına rağmen Facebook, Skype, Ebay, MySpace gibi platformları başarılı bir şekilde çalıştırabiliyordu. Cihazda 3.2 Megapiksellik ana kamera da bulunmakta idi.  

Cevap bırakın