Sosyal Medyadaki Birbirinden Güzel 5 Seyahat Hesabı

Yeni yazımızda sosyal medyada bir hayli popüler olan 5 seyahat hesabından bahsedeceğiz. İşte evinizden dünyayı gezme fırsatı veren hesaplar…

Eskiden televizyonlardaki gezi programlarına büyük bir ilgi oluyordu. Bu ilginin büyük bölümü artık sosyal medyaya, YouTube gibi platformlara kaydı. Hayatlarını yeniden çizmek isteyen gezginlerin çok yüksek takipçi sayısına sahip hesapları bulunabiliyor.  Gelin bunlardan beşine birlikte bakalım.

Biz Evde Yokuz

Duygu ve Bilgehan çifti tarafından yapılan atılımla ilk olarak bir internet sitesi olarak ortaya çıkarılmıştır. Zaman içerisinde Instagram, YouTube üzerinde de epey aktif hale gelen ikili, macera ve gezi rehberi, deneyimler ve hobiler ile ilgili olarak etkileyici içerikler sunmaktadır.

Öykü & İdil

Gördüklerini başkalarına da aktarma tutkusu içerisinde olan iki çocukluk arkadaşı öykü ve idil, oitheblog üzerinde içerik üretip geçimlerini sağlamakta ve böylece dünyayı gezmekte. Bloglarının ismine ilham veren Oi ise asında İngilizce dahil pek çok dilde argo olarak selam anlamına gelen bir kelime.

Rotasız Seyyah

Yalnızca tren kullanarak 22.000 km yolu giderek bilinen kesintisiz en uzun tren yolculuğunu yapan Mehmet Genç tarafından oluşturulmuş olup, gezgin maceralarını anlattığı : Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri 1, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri 2 olmak üzere iki kitaba da sahip. Rotasız Seyyah’ın YouTube platformunda hesabı olduğu gibi aynı zamanda Instagram üzerinde de bir hayli aktif.

Mücahit Muğlu

Kendisine özel bir öykü anlatıcısı olan Mücahit, doğa ve seyahat fotoğrafçısı. Fotoğraf çekmenin dışında inşaat mühendisliği bölümünü okuyor. Gezdiği yerleri hem internet sitesinde hem de Instagram sosyal medya hesabı üzerinde yayınlıyor.

Gurukafa

Burak Kan tarafından oluşturulmuş olup gezgin  “Beni öldürmeyen şey beni doyurur.” mottosuyla dünyayı gezmekte. Instagram üzerinden yemek yediği yerleri ve çeşitli seyahat deneyimlerini paylaşmakta. YouTube kanalı üzerinden de içerikler yayınlıyor.

Cevap bırakın