Spoiler Engellemek İçin Bunları Yapın

Gerek video oyunları gerekse internet dizilerinde spoiler verilmesi diğer kullanıcıları bir hayli rahatsız edebilmektedir. Yeni içeriğimizde bu gibi durumlar için nasıl spoiler engelleyebileceğinize değineceğiz.


Bir filmi veya video oyununu takip ederken paylaşılan spoilerlar son derece canınızı sıkabilir çünkü o spoiler filmin veya oyunun heyecanının ölmesine sebep olabilir. Dolayısıyla bir kullanıcı spoiler engelleyerek bu durumdan kurtulmak isteyebilir. Yeni içeriğimizde spoiler engelleme yöntemlerinden bahsediyoruz.


İlk olarak bir eklenti yardımıyla bunu yapabileceğinizi belirtelim. Söz konusu eklenti Google Chrome üzerinde kullanılmakta olup, bunlardan en etkililerinden biri Protection 2.0’dir. Bu uzantıyı Google Chrome üzerinde aktif hale getirerek spoiler sorunundan kurtulabilirsiniz.


YouTube platformuna dikkat etmenizi öneririz çünkü video algoritmasından ötürü sizin karşınıza hiç de istemediğiniz bir final sahnesini çıkarabilir. Bu sıklıkla meydana gelmektedir. Bu gibi durumları engellemek için özellikle de otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz.
Akıllı telefonlar için uygulayabileceğiniz bir spoiler engelleme yöntemi ise engelleme uygulaması kullanmaktır. Android işletim sisteminde Spoiler Block uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Spoilers Blocker uygulamasından da yararlanabilirsiniz. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız da Shut Up isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.


Spoilerin en fazla yayıldığı platformlardan biri de sosyal medyadır. Özellikle Twitter spoiler konusunda oldukça önde gitmektedir. Engelleyebilmek için anahtar kelimeleri sessize alabilirsiniz. Mesela Twitter üzerinde ilk olarak profil simgesine, oradan Ayarlar ve Gizliliğe, oradan da Sessiz sıralamasına girip anahtar kelime ekleyrek o anahtar kelimeye dair bir bildirim görmemeyi sağlayabilirsiniz.


.

Cevap bırakın