Spotify Sürüş Modu Güncellemesi Sunacak

Müzik servisleri içerisinde en çok kullanılan ve bir anda hızlı bir yükseliş gösteren Spotify, her geçen gün biraz daha büyümeye devam ediyor. Apple Music servisi gibi rakiplerini bir hayli geride bırakan Spotify, tüm bunlarla beraber yerini daha da kalıcı hale getirmek için düzenli olarak güncellemelerde yayınlamakta.  Uygulama tarafından yayınlanan güncellemelere şimdi de sürüş modu adı verilen özel bir bölümün ekleneceği belirtiliyor. Peki, Spotify sürüş modu nedir? Ne zaman güncelleme gelecek? İlk detaylarla beraber değerlendirelim.

Spotify Sürüş Modu Güncellemesi

Yeni güncelleme doğrudan Spotify tarafından paylaşılmış değil. Bunun için yeni güncelleme hakkında çok fazla net bilgi sahibi değiliz. Fakat ilk bilgilere göre bu modun araç kullanıcıları için geleceği belirtiliyor. Kullanıcılara araç sürerken dikkat dağılmasını engellemek, bir yandan da istenen müziğin rahatlıkla çalışmasını sağlamak adına geliştirilen Spotify sürüş modunun, kolay bir kullanım amaçlı olarak sunulacağı belirtiliyor.

Spotify sürüş modu

Yeni mod hakkında teknik bilgiler kısmında ise dikkat çeken ilk nokta arayüz değişiklikleri. İddialara göre Spotify sürüm moduna geçtiği zaman kullanıcılar çok daha geniş kontrol butonları ve daha anlaşılır, süslemelerden uzak bir görünüme sahip olacak. Bu şekilde hem daha rahat geçişler yapılacak hem de daha rahat kontrol sağlanabilecek. Bunun dışında şarkı geçişlerinde de uygulama şarkının adını okuyarak kullanıcıları bilgilendirecek.

Son olarak sesli komut sisteminin de devreye gireceği belirtiliyor. Yeni mod sonrasında sadece mikrofon butonlarını kullanıp, uygulama içerisinde istediğini şarkının çalınmasını sağlayabileceksiniz. Özellikle araç sürüşü sırasında dikkat dağılmasından kaynaklı kazaların önüne geçecek bir sisteme geçiş yapması düşünülen Spotify’nin, yeni güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda net br bilgimiz bulunmuyor.

Fakat şunu da ekleyelim güncellemenin testlerinin başladığı ve bu detaylarının da testlerde elde edilen sonuçlarla ortaya çıktığı konuşuluyor. Eğer testlere başlamışsa uygulamanın çok kısa süre içerisinde yeni özelliği kullanıma açmasını beklemekteyiz. Yeni güncelleme yayınlandığı anda sitemizde tüm özellikleriyle beraber Spotify sürüş modu detaylarını bulabilirsiniz.

Cevap bırakın