Spotify’de Şarkı Sözü Görüntüleme ve Paylaşma Yöntemi

Yeni yazımızda Spotify platformunda nasıl şarkı sözü görüntülemesi ve paylaşımı yapılabileceğiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Günümüzde müzik dinlemek isteyen kişiler gerek mobil cihazlarına gerek masaüstü cihazlarına Spotify uygulamasını indirebiliyor. Platform üzerinde özellikle bazı kullanıcıların son derece sevdiği arkı sözü görüntüleme ve paylaşma fonksiyonu da bulunuyor. Peki Spotify aracılığıyla şarkı sözü görüntüleme ve paylaşma nasıl yapılmaktadır?

Spotify şarkı sözlerini görüntüleme ve paylaşma yöntemi :

Spotify mobil uygulamasını açınız ve sonrasında dinlemek ve sözlerini görüntülemek istediğiniz şarkıyı açınız. Şarkıyı açtığınız zaman ekranın alt kısmında ufak bir sekme halinde oynatıcı ekranı açılacaktır. Sonrasında oynatıcı ekranını genişletiniz ve ekranı yukarıya doğru kaydırarak şarkı sözlerini görüntüleyiniz.

Şarkı sözlerinin paylaşımını yapabilmek için şarkı sözü ekranını genişletme bölümünde Daha Fazla butonuna dokunup şarkı sözlerini tam ekran haline getiriniz. Sonrasında ekranın sağ alt köşesinde yer almakta olan Paylaş yazısına veya Paylaş butonuna tıklayınız. Ardından paylaşmak istediğiniz şarkı sözü satırlarının seçimini yapınız ve sonrasında Paylaş butonunun üzerine tekrar dokununuz. Paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunun da seçimini yaptıktan sonra uygulama sizi paylaşıma yönlendirecektir.

Bu arada Spotify Premium abonesi olmayan kullanıcılara şarkı sözü ekranı reklamlar sebebiyle biraz daha dar görünmektedir. Bu durumla karşılaşmamak için Spotify Premium üyeliği gerekmektedir.

Spotify şarkı sözleri görünmeme sorunu

Bazen Spotify platformunda kullanıcılar şarkı sözlerinin görüntülenemediğinden şikayet etmektedirler. Şarkı sözü eklemek şarkı eklemek kadar hızlı bir iş olmadığından platformlar her şarkının sözlerini hazırlayıp yükleyemeyebiliyor. Özellikle şarkılarda bu durumu çok sık yaşıyoruz. Spotify Destek sayfası bununla ilgili olarak “Şarkı sözleri görülmüyorsa şarkının sözleri veya hikayeleri mevcut değildir” ibaresini kullanmaktadır. Bazen sorunun kaynağı kullanıcı kaynaklı da olabilir. Örneğin güncel olmayan bir uygulama veya doğru giriş yapılmamış bir kullanıcı hesabı söz konusuysa da şarkı sözlerini görüntüleyememe sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cevap bırakın