Star Wars Battlefront 2’de EA Games’e Tepkiler Bitmiyor

EA Games’in Star Wars Battlefront 2 için oyun içi satın alma seçenekleri yerleştirmesi oyuncuların çok tepkisini çekti.

Bildiğiniz gibi oyunlar günümüzde hem mobil platformda hem de PC, konsol gibi platformlarda oldukça yaygın. Akıllı telefonlardaki oyunlar da oyun içi satın alma işlemlerini çok fazla görüyoruz ancak PC oyuncuları buna hiç mi hiç hazır değil. Baştan para verip satın aldıktan sonra doğal olarak tekrar para vermek istemiyorlar. Fakat yapımcıların daha fazla para kazanabilmek için aylık abonelik, oyun içi satın alma gibi işlemler gerçekleştirmeleri oyuncuların sabrını taşırmaya başladı.

EA Games, Star Wars Battlefront 2‘de oyun içi satın alma etkinlikleri sununca oyuncular tabiri caizse çılgına döndü. Popüler karakterlere vurulan kilitler oyuna yönelik çok büyük eleştirileri de beraberinde getirdi.

Oyundaki temel işleyiş oyuncuların para ödeyerek daha iyi bir konuma yükselmesi. Bunu pek çok oyunda görüyoruz ancak genellikle hikaye tabanlı AAA sınıfı oyunlarda görmeye alışık değiliz. Bu yüzden oyuncuların büyük bir tepkisi var.  Oyun içi yükseltmelerin kilidini açmak için gereken kredi sayısı, zaten para ile alınan bir oyunda bir de avantaj sağlamak için tekrar para ödenmesinin gerekliliği oyuncuları sinirlendiriyor.

EA Games, gelen yoğun tepkiler üzerine şu an için oyun içi satın alma seçeneklerini durdurdu. Fakat bunun pek uzun süreceğini düşünmüyoruz. Yakın bir zamanda tekrar aktif edeceklerdir.

 

Cevap bırakın