Startup-Girişimcilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yeni yazımızda startup-girişimcilik hususuna ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Günümüzde kurumsal hayatın değişmesi, modern hayatın ortaya çıkardığı taleplerin değişmesine neden olmakta ve bu kapsamda yeni girişimcilik anlayışları hızlıca büyümektedir.

Startup-Girişimcilik, son yıllarda ülkemizde yaygın hale gelmekte olup, Amerika’da başlayan bir akımdır. Sıfır noktasından başlayan şirketler için kullanılan bir terimdir. Başlangıç anlamına gelmekte olan Startup-Girişimcilik, yeni bir girişim anlamına gelmektedir.  Bir Pazar ihtiyacını giderme amacını taşımakta olup genel olarak yeni kurulan ve hızlı büyüme gösteren olarak kabul edilmektedir. Hızlı bir şekilde ölçeklenebilir bir iş modeli ortaya çıkarmak için kurulması da yaygın olarak karşılaşılmakta olan bir durumdur.

Girişimcilik ön plana çıktığı zaman devlet destekli projeler de artmaktadır. Startup girişimcilikte asıl kriter yapılan işi sevmek ve inanmaktır. Başarılı bir girişimci olabilmek için en önemli adımlardan bir diğeri networking olup, bilgi paylaşımlarının arttığı, sosyal medyanın hayatımızda geniş yer kapladığı günümüzde iyi iletişim kurmak, etkili bir pozisyonda olmak oldukça önemlidir. Geliştirilmeye açık pek çok fikir, yeterli kaynak ve imkan bulunmadığı için ya geliştirilememiş ya da başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Farklı yaş ve zamanlarda girişimciliğe adım atan pek çok başarılı isim olsada özellikle gençlerin girişimcilik alanına ilgi göstermesi hem ülkenin geleceği hem de genel iletişim anlamında önemli olup, startup-girişimcilik bu noktada önemli girişimcilik kollarından biri olarak kabul görmektedir.

Cevap bırakın