Steam Guard İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Steam Guard ile bir Steam kullanıcısının hesabını daha güvenli bir hale getirmesi mümkündür. Peki ya nasıl? İşte makalemize dair ayrıntılar…


Video oyunları ile ilgili çok kullanışlı bir araç olan Steam, pek çok hesabın online ortam üzerinden kolayca ulaşılabilmesine imkan tanıyor. Steam hesaplarına her cihaz üzerinden mail ve parola bilgisiyle erişilebildiği için kullanıcılar güvenlik konusunda şüpheye düşebiliyor. Bu gibi durumlarda Steam Guard işe yarayabiliyor. Steam Guard ile Steam kullanıcısının güvenlik seviyesini arttırması mümkün oluyor ve böylece pek çok sorunun önüne geçebiliyor.

Steam Guard, geçici kodlarla erişimi olan tek kişi siz olduğunuz bir sistem olup, hesabınızın çalınmasını neredeyse imkansız bir hale getirir. Steam Guard, şifre ve kullanıcı adı bilgilerinin dışında iki faktörlü bir kimlik doğrulama niteliği sağlamaktadır. Steam’e her giriş yapmaya çalıştığınızda sizden ilave bir doğrulama kodu girmeniz istenir. Bu doğrulama kodu, Steam Guard’a tanımlayacağınız mail adresine gönderilir veyahut Steam mobil uygulaması aracılığıyla geçici kodlar oluşturulur.


Steam Guard Zorunlu Mu?


Steam Guard uygulamasının herhangi bir zorunluluğu yok ancak hesabının çalınmasından endişe edip onu daha güvenli bir hale getirmek isteyen herkes tarafından kullanılmalıdır.


Steam Guard’ı Aktif Hale Getirmek İçin Bunları Uygulayın!


İlk olarak Steam uygulamanızı açın ve üst kısımda yer alan menü sekmesindeki Steam yazısına tıklayıp Ayarlar menüsüne girin. Çıkan pencerede Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet yazısına tıklayın. Çıkan Steam Guard’ı Yönetin sayfasından Steam Guard’ı aktif hale getirmek için mobil ve mail seçenekleri arasından tercihinizi yapın ve böylece hesabınızda Steam Guard’ı aktif hale getirin.


Cevap bırakın