Steam İnirim Döneminde Değerlendirebileceğiniz Sanatsal Oyunlar

Steam indirim döneminde değerlendirebileceğiniz pek çok iddialı oyun bulunuyor. Hazırladığımız yeni içeriğimizde sanatsal kategoride nitelendirilebilecek, indirim döneminde kaçırmamanız gereken oyunları derledik.


Transistor


Bu oyunda sesini kaybeden bir vokalisti yönetmekteyiz. Elimizdeki tek silah ise Transistor. Hikaye açısından enteresan bir oyun olan Transistor, sizleri farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor. Oyun şu an Steam üzerinde indirimli bir fiyattan satın alınabiliyor.


Flower


Kısa ama etkileyici bir oyun olan Flower, tekrar tekrar oynamak isteyeceğiniz oldukça güzel bir deneyim sunuyor. Oyunda bir çiçeği kontrol ediyorsunuz ve bitkilerden arındırılmış, grilik içerisindeki çirkin yerleri tekrar eskisi gibi çiçeklerle donatmaya çalışıyorsunuz. Doğanın içtenliğini ve samimiyetini ortaya koyan Flower, özellikle doğaya aşık olan oyuncular için biçilmiş kaftan denilebilir. Denemekten pişman olmayacağınız bir oyun.


Child of Light


JRPG türü göz önüne alınarak üretilen bu oyunda Aurora isimli ufak bir kızı kontrol ediyoruz. Aynı zamanda Iniculus zorlandığımız yerlere uyaşabilmek için bizim yardımımıza koşmakta. Oyunda amaç Lemuria topraklarından sağ salim dönebilmek. Fakat bu biraz zor. Yine de esprili yapısıyla özel bir oyun.


Forgotton Anne


Bu oyun geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülmüş olup çizgi film tadındaki grafikleriyle dikkat çekmişti. Oyunda amacımız bir gizemi çözüme kavuşturmak. Bunun için canlı nesneler ile etkileşim kurmamız gerekiyor. Oyun pek çok bulmacaya sahip olup sanatsal kategoride bulmaca türünde oyun sevenler için değerlendirilebilecek nitelikte.


Abzu


Bahsedeceğimiz son oyun ise Abzu olup bu oyunda su altındasınız. Su altı dünyasında pek çok farklı hayvana tanık oluyorsunuz. Keşfetmeyi, su altını sevenler için biçilmiş kaftan olan Abzu, denenmesi gereken oyunlardan biri.


Bu 5 sanatsal oyun da şu an büyük oranda indirimde olup 9 Temmuz akşamına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederiz.


Cevap bırakın