Steam’de Kullanıcı Adı Değiştirme Yöntemi

Yeni yazımızda dijital mağazalardan Steam’de nasıl kullanıcı adı değiştirilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

PC platformunda binlerce video oyununun satın alınıp eklenebildiği dijital bir ağ olan Steam büyümeye devam ediyor. Çok fazla kullanıcıya sahip olan Steam üzerinde siz de muhtemelen hesap açtınız ancak kullanıcı adınızı artık değiştirmek istiyorsunuz. Peki bu durumda hangi işlemleri uygulamak gerekiyor?

Steam hesabında kullanıcı adınız oldukça önemlidir. İçinize sinecek bir nickname oluşturmalısınız. Çünkü diğer oyunculara da bu isimle görüneceksiniz. Kullanıcı adınızı değiştirmek için ilk olarak Steam uygulamasını açın ve kullanıcı adınızın üzerine fare imlecini getirin ve bekletin. Ardından açılan pencereden Profili seçin. Seviye kısmının altında yer alan Profili Düzenle seçeneğine tıklayıp açılan pencerede Profil Adı kısmını değiştirip kaydedin. Böylece işlem tamamlanacaktır.

Steam üzerinde kullanıcı adınızı aynı hamleler ile daha sonra tekrar değiştirmeniz mümkün olacaktır. Eğer işlemi tamamlayamadıysanız hemen aşağıdaki yorum bölümünden destek isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın