Steam’i Günde 20 Milyon Kadar Kişi Eş Zamanlı Olarak Kullanıyor!

Steam platformu önemli rekorlara ulaşmaya devam ediyor. Bu kez de günlük eş zamanlı oyuncu sayısının 18.5 milyon olduğu açıklandı.

Video oyunlarına artık eskisinden kat be kat fazla ilgi gösterilmekte. Kuşkusuz bu ilgiden en çok nasibini alan platformlardan biri de Steam. Steam üzerinde hergün binlerce oyunun satışı gerçekleştirilmekte ve bu durum Steam’i dünyanın en çok kullanılan sanal mağazası haline getirmekte. Bunun başlıca nedenlerinden biri Steam’in uygulama çeşitliliği açısından çok zengin bir sanal mağaza olması ve fiyatları da nispeten uygun tutması. Aynı zamanda Steam topluluğunun renkliliğini ve meşhur kütüphanesini de unutmamak gerekli. Tüm bu etkenler bir araya gelerek Steam’i değerli kılıyor.

Daha önce ortaya çıkan verilerde Steam’in gün içerisinde milyonlarca kişiye hizmet ettiğini, eş zamanlı oyuncu sayısının milyonları bulduğunu biliyorduk. Şimdi paylaşılan yeni bilgiler Steam’i günde 18.5 milyon kişinin eş zamanlı olarak kullandığı yönünde. Bu büyük rakamın dışında dikkat çekici bir diğer bilgi ise oyuncuların Steam üzerinde 1.6 milyon oyun satın alması.  18.5 milyon oyuncu ayda 1.6 milyon oyun satın alarak video oyunu piyasasının tabiri caizse bir beyblade gibi dönmesini sağlıyor. Steam bizim ülkemizde de en çok kullanılan oyun mağazası.