SteelSeries Arena 7 İnceleme

İçeriğimizde hoparlör modellerinden SteelSeries Arena 7 cihazını masaya yatırmaktayız. İşte SteelSeries Arena 7 ile ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlar…

SteelSeries markası tarafından üretilen bir hoparlör modeli olan SteelSeries Arena 7 cihazı, şu an Türkiye’de 7000 TL seviyesinden satılmakta olan bir 2+1 üründür. Mouse veya klavye ekipmanlarıyla tanınan bir marka olan SteelSeries’in ses sistemlerine de heveslenmesi ve bu alana katılmasıyla beraber ortaya çıkan ürünlerden biri olan SteelSeries Arena 7 cihazı, Arena 3 modeline göre daha güçlü fakat Arena 9 modeline göre daha zayıf bir ses sistemidir.

SteelSeries Arena 7 ürünü kendi içerisinde iki hoparlöre ve bir subwoofere sahiptir ve oval hatlara sahip olan tasarım yapısı benimsenmiştir. Ürünün ön bölümünde geniş bir sürücü alanı yer almaktadır. Arka kısmında ise RGB aydınlatma bölümü bulunmaktadır.

Ses sisteminde iki hoparlör kulesi yer almaktadır ve söz konusu hoparlörler için arka bölümde geniş bir RGB aydınlatma alanına yer verilmektedir. SteelSeries yazılımı üzerinden özelleştirilebilen aydınlatmalara sahiptir ve doğrudan ön bölüme temas etmemektedir. Gayet yeterli ve stabil bir aydınlatma sağlamakta olan ürün, bu bağlamda kullanıcılar için yeterli bir deneyim sağlamaktadır.

Ürünün sağ hoparlörüne ek bazı kontroller sağlanmaktadır ve çok amaçlı bir buton ile ses kontrol düğmesi kullanılmaktadır. Rahatlıkla masaüstü üzerinde kullanılacak bir biçimde hazırlanan hoparlör kulelerine sahip olan ürün, 20 CM gibi bir boyuta sahip olan hoparlörleri ile standart bir deneyim ortaya koymaktadır. Hoparlörler arkaya doğru eğim yapılarak kullanılabilmektedir. Woofer ise aşağı bakacak şekilde konumlandırılmıştır. Subwoofeın doğrudan zemine temas etmemesi için yükseltici ayaklar kullanılmış vaziyettedir.

Ürünün üzerinde bass kontrol çubuğu, power tuşu, Usb Type C portu, hoparlör bağlama üniteleri ile kulaklık girişi ile power girişi yer almaktadır. Güçlü bir ses sistemi olan Arena 7 modeli, oyuncuları tatmin edebilecek bir deneyim sağlamaktadır. Özel organik fiber ve ipek sürücülerin sunulmakta olduğu serilerde hoparlörler iki yönlü sürücüler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ön bölümünde orta frekanslı sesler için yerleştirilen 3 inç woofer yer almakta, orta bölümünde ise net sesler sağlanabilmesi için 0.75 inç tiz sürücülere yer verilmektedir.

Tizlerde gayet iyi bir deneyim sağlamakta olan ses sistemi, bass olarak da yine tatmin edilebilir bir deneyim sağlamaktadır. Aşağı kısma bakan 6.5 inç büyüklüğündeki sürücüsü ile doyurucu bir bass deneyimi sunmaktadır.

Gerek tiz gerekse bass seslerde ses seviyesinin ev kullanımı için gayet yüksek ve kabul edilebilir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Cihazı apartman dairesinde son seste açmanın ise mümkün olmadığını çünkü komşularınıza çok ses gideceğini belirtelim. Ürünün duyarlılığı 89 Db olup maksimum SPL 100 db’dir. Tam kapsamlı tepik aralığı 35 – 20000 Hz arasındadır.

Ses sisteminin PlayStation ve Windows için özel olarak destek sağlamakta olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağ hoparlörün üzerinde kulaklık girişi de yer almakta ve böylece kulaklık deneyimi için imkan sağlanmaktadır.

Sonuç

SteelSeries Arena 7 ürünü açıkçası kaliteli ve ev kullanımı sırasında beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek yeterli bir ürün fakat fiyatının pahalı olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Fiyat performans ürününden ziyade uzun süreli standart kullanım ve oyunlarla uyumluluk arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Ürüne dair sormak istediklerinizi, bulduğunuz olumlu ve olumsuz yanları hemen aşağıdaki yorum bölümünden bildirerek bizlerle ve okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın