Streamlabs Tanımı ve Kurulumu

Yeni yazımızda son zamanlarda gündem olan Streamlabs ile ilgili bilgiler vereceğiz. Steamlabs nedir ve nasıl kurulur? Haydi bir bakalım.

Streamlabs Nedir?

Streamlabs açık yayıncı yazılımıdır. Basit bir arayüze sahip olması onu öne çıkaran unsurlardan biridir. Yayıncılar için kaliteli yayınlar hazırlama imkanı sunan Streamlabs yazılımı, pek çok eklentiyi kurulum esnasında hazır bulundurmasıyla kolaylık sağlamaktadır.

Steamlabs Nasıl Kurulur?

İlk olarak Streamlabs uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bunun için Streamlabs resmi anasayfasından programın linkini kullanıp indirmeniz gerekir. streamlabs.com, resmi internet sitesidir. Siteyi açtığınız zaman Download butonuna tıkladığınızda yazılım inmeye başlar.

Bir süre sonra programın indirme işlemi tamamlanacaktır. Programın üzerine tıklayıp kurulumunu yapın. Sonrasında da YouTube, Twitch veya Mixer hesaplarınızdan birini uygulamaya bağlayınız.Eğer daha önce OBS kullandıysanız ayarlarınızı Streamlabs içerisine aktarma imkanınız da bulunmaktadır.

Yazılım indirip açtıktan sonra Ayarlar menüsüne gelin ( Settings ) , sonrasında Stream ( Yayınla ) seçeneğine tıklayın. Ardından Service sekmesine gelip yayın yapmak istediğiniz platformu seçiniz.

Yayın anahtarı bölümünde yayın yapmak istediğiniz platformdan aldığınız parolayı da girip Save ( Kaydet ) butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Cevap bırakın