Super Bomberman R Online İncelemesi

Köklü oyunlardan Bomberman’ın yeni sürümü Super Bomberman R Online’ı masaya yatırıyoruz. İşte incelememize ilişkin tüm detaylar…

Konami’nin gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen Bomberman, oyun dünyasının da en eski oyunlarından biri olarak kabul edilmekte olup, Super Bomberman R Online oyunu Bomberman dünyasının yeni versiyonu olarak karşımıza çıktı.

Xbox One, Xbox Series X, PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve 5 için çıkışını gerçekleştiren Super Bomberman R Online, isminden de anlaşılabileceği üzere Bomberman yapımının multiplayer oyunculuğa odaklanan yeni bir sürümü olup, eski oyunlarda olduğu gibi basit dinamikler üzerine oturtulan ve üzerine yeni unsurlar eklenerek daha iyi seviyeye getirilen bir oyun.

Bomberman serisinde ana karakterimiz bombayı bırakıp tuğlaları patlatır ve aldığı güçlendirmeler ile rakiplerini egale eder. Super Bomberman R Online yapımı da bu meşhur dinamikler üzerine kurgulanan, üzerine bir de son zamanlarda oldukça popüler olan battle royale özelliğini ekleyen bir yapım. Bu nedenle oynarken nostaljik bir hava yakalamanız da mümkün olup hem modern hem de nostaljik özellikler sunabilen bir oyun olarak öne çıkıyor.

Oyunda toplam 64 oyuncuya karşı mücadele ediyorsunuz ancak aslına bakarsanız rastgele arenalarda birkaç kişiyle mücadele etmektesiniz. Yani küçük gruplar halinde yarışıyorsunuz ve turlar ilerledikçe oyuncu sayısı azalıyor. Doğru pozisyon almanın ve şansın bir hayli önemli olduğu oyunda farklı arenalar da bulunmakta olup böylece oyun zaman içerisinde daha karmaşık bir hale geliyor.

Tüm platformlarda tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bir oyun ancak paketlere para harcayarak farklı ikonik karakterlerin kilidini açabilmeniz mümkün ve her karakterin kendisine has özelliklerinin bulunması bunda kilit nokta olarak öne çıkıyor. Kimi karakterler daha hızlı bir şekilde hareket edip daha güçlü bombalar bırakabilirken kimi karakterlerin ise diğer özellikleri bulunuyor.

EDİTÖT PUANI : 8.3 / 10

Klasik oynanışı yeni oyuna başarılı bir şekilde aktarıp üzerine battle royale dinamikleri inşa eden bir oyun olup aynı zamanda ücretsiz olarak oynanabilmesi ile öne çıkıyor. Oyunun önemli eksiklikleri ise sunucu ve yükleme problemleri yaşatması, mikro ödeme sisteminin bulunması ve arayüzünün biraz karışık olması olarak nitelendirilebilir.

Cevap bırakın