Tableti Bilgisayara İkinci Bir Ekran Olarak Bağlama Yöntemi

Yeni yazımızda tabletinizi bilgisayarınıza nasıl ikinci bir ekran olarak bağlayabileceğinizle ilgili bilgilere yer vermekteyiz. İşte tableti ikinci ekran olarak bağlama yöntemi…

Bilgisayar kullanıcıları günümüzde tek monitör ile çalışmaktan yorulabiliyor. Özellikle artan monitör fiyatları da göz önüne alındığında pek çok kullanıcı alternatif bir çözüm yoluna gidiyor. Bu bağlamda çekmecenizde yer alan eski bir tablet bulunuyor ise veyahut uygun fiyata tablet edinme imkanınız bulunuyor ise tabletinizi ikinci ekran olarak kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peki bunun için hangi adımları uygulamak gerekmektedir? Sizler için değineceğiz.

Eğer MacBook veyahut iPad cihazınız var ise problemin Apple ekosistemi sayesinde zaten otomatik bir biçimde çözülebildiğini belirtelim ancak Android cihazlarda çözebilmek için üçüncü taraf uygulamaya gereksinim duyulmakta. Söz konusu uygulamalar arasından en popüler, bilinenlerden biri olan SpacaeDesk mevcut. SpaceDesk kullanarak tabletinizi bilgisayara ekran olarak bağlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

İlk olarak tabletinize Play Store aracılığıyla SpaceDesk uygulamasını indiriniz. Ardından bilgisayarınıza da güvenilir site aracılığıyla SpaceDesk yazılımını indiriniz. Ardından hem bilgisayar cihazınız hem tabletiniz üzerinde aynı Wi-Fi ağına bağlantı sağlayınız. Ardından da tabletinizdeki SpaceDesk uygulamasını açınız ve aynı Wi-Fi ağına bağlı bilgisayarınızı seçiniz. Bu sayede artık tabletiniz ikinci bir ekran görevi görmeye başlayacaktır. İkinci ekran olarak kullanım ile montaj ve kurgu programları, müzik programlarını kullanırken pek çok parametreyi rahatça görebilirsiniz.

Cevap bırakın