Tales from the Borderlands İncelemesi

Bu içeriğimizde Borderlands evreninden Tales From the Borderlands oyununu masaya yatırıyoruz. İşte incelememize ilişkin detaylar…

Hem konsollar hem de PC platformu için piyasaya sürülen Tales from the Borderlands, Telltale Games tarafından geliştirilmiş ve Gearbox Software tarafından yayınlanmıştır. Macera türündeki bir oyun olup, çoklu oyuncu desteği bulunmamaktadır.

Yüksek silah çeşidi ile öne çıkan bir seri olan Borderlands’ın Tales From the Borderlands yapımında hikaye olarak ikinci oyundaki bir karakterin ölümünden sonrası konu ediniliyor. Başlangıç bölümünde 10 milyon doları ve hayatlarını kurtarmak için Rhys ve Fiona birlikte çalışmaya başlıyor ve gerçekleşen olayalar sonucu gerçek bir Vault’un peşine düşüyoruz. Hikaye açısından gayet iyi olan oyunda özellikle diyaloglar çok iyi hazırlanmış olup seçimlerinize göre konuşmalar da değişiyor.  Oyun içerisinde serbest dolaşabildiğiniz bölümlerde iki karakterin de farklı özelliklerini görebiliyorsunuz. Rhys karakterinin gözündeki implant sayesinde kişileri ve nesneleri tarayarak onlar hakkında bilgiler de edinebiliyorsunuz. Seslendirme kadrosuna ise ayrı bir parantez açmak gerekiyor çünkü oyunun seslendirme ekibinde Laura Bailey, Nolan North, Troy Baker gibi isimler bulunuyor ve karakterlerin ruh halini çok iyi bir şekilde yansıtıyorlar. Müzik seçimlerinin de gayet iyi olduğunu ve yerinde kullanıldığını belirtmek gerekiyor.

Oyundaki bazı sanhnelerde “Quick Time Event” dediğimiz etkileşimlere de girebilmektesiniz.  Oyunda bulmacalar olmadığı için çeşitli etkileşimler  için kobnisayonlar sunuluyor. Bunun da oyunun filmlerden ayırt edilebilmesi için geçerli bir özellik oluğunu belirtmek gerekiyor. Toplamda 5 bölüme sahip olan oyunun her bölümü 2 saatlik bir oynanış süresi sunmakta. Cell Shade grafik tarzına sahip olan oyunun grafikleri bakımından 2.oyun ile arasında fazla fark olmadığını belirtmek gerekiyor. Optimizasyon konusunda ise başarılı olan oyun, sistemi çok zorlamayacak türden.

Sonuç:

Genel olarak oldukça iyi bir dneeyim sunuyor. Borderlands evrenini önceden oynamayan oyuncuları bile hikaye olarak hemen içine alabilir. Telltale eliyle gelen en iyi oyunardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Editör Puanı : 9.0 / 10

Öne çıkan artıları:

  • Ses ve müzik kalitesi
  • Hikayesinin iyi olması
  • Seçimlerin hikayeye etki etmesi
  • Esprilerin kaliteli olması

Öne çıkan eksiklikleri

  • Interaktif film havasını çok fazla vermesi
  • Fiyatının biraz yüksek olması

Cevap bırakın