Telefon Tripodu Arayanlar İçin Tavsiyeler

Bu içeriğimizde başarılı telefon tripodları ürünlerinden bahsedeceğiz. İşte öne çıkan telefon tripodları…

Telefon kameraları günümüzde büyük bir gelişim göstermekte olup, fotoğraf makineleriyle rekabet edebilecek seviyeye geldiler. Bu yüzdendir ki günümüzde pek çok yayıncı artık profesyonel kameralar yerine akıllı telefon kameralarının video ve fotoğraf özelliğini kullanıyor. Akıllı telefonların ses kayıt kalitesinin artmasının da bunda etkisi bulunuyor.

Akıllı telefonunuz için tripod tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmakta olup, ürünün hafifliği ve boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir tripod hafif olmalı ve taşıma açısından boyut konusunda size katkı sağlamalıdır. Vlog çekimi yapacağınız zaman kullanılmak üzere kolay taşınabilir tripod modellerini tercih etmeniz daha isabetli olacaktır.

Bir tripod ürününün malzeme kalitesi ve ayak yapısına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Hareket edebilen ayağı bulunan modeller farklı alanlarda telefonu sabitlemeye imkan tanımakta olup malzeme kalitesi iyi durumdaysa uzun ömürlü olmaktadır. Peki bu noktada tercih edilebilecek tripod modelleri nelerdir? Bununla ilgili olarak üç tripod tavsiyesinde bulunacağız.

Phone Box TF-3120 modeli

Bu tripod modeli dört bölüme sahip uzatılabiir yapısı ile öne çıkmakta olup, DSLR makinelerde de kullanabileceğiniz bir algoritma sunmaktadır . Ürünün ağırlığı 389 gram olup yüksekliği 35 cm’dir ve açık halde 102 cm olmaktadır. Cihazın üzerinde yer alan hızlı kol kilidi sayesinde profesyonel çekimler yapabilmeniz de mümkün olmaktadır.

BandB tripod modeli

Alüminyum malzeme ile üretilen ürün, maksimum 135 cm yüksekliğe ulaşabilmektedir. Minimum yüksekliği ise 50 cm seviyesinde olan tripod, 2.5 kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. Ürün hem telefon uyumlu hem de DSLR uyumlu yapıdadır.

Microcase Esnek Ayaklı Tripod modeli

Ürün 360 derece dönen esnek ayaklara sahip olup, 30 cm uzunluğunda 3 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Telefon uyumlu olan tripod esnek yapısıyla öne çıkan, tercih edebileceğiniz tripod modelleri arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın