Telefona Uyumlu İyi Bir Powerbank Seçme Yöntemi

Yeni içeriğimizde akıllı telefonunuz ile uyum gösterebilecek iyi bir powerbank tercih edebilmeniz için rehber hazırladık. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasında powerbankların önemi artık bir hayli büyük hale geldi. İyi bir powerbank tercihi kullanıcılar açısından önem arz ediyor. Kullandığınız akıllı telefonun veya tabletin batarya kapasitesi, şarj cihazınızın akım gücü gibi bilgileri bildiğiniz taktirde bir powerbank tercihi yapabilmek için hazırsınız demektir.

Powerbanklar arasında özellikle 5 bin mAh batayaya sahip olan powerbanklar her akıllı telefonu bir kez tam şarj edebilecek güçtedir. 10 bin, 25 bin mAh bataryalar ile çok daha uzun süre şarj sıkıntısı çekmemeniz sağlanır ve uzun seyahatlerde tavsiye edliir.

Powerbankların taşınabilirlik durumu kapasiteleri ve yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Doğru bir powerbank tercih etmek için orjinal şarj cihazı ile almayı düşündüğünüz bataryanın akım gücünün aynı olması geekir. Tüm akıllı telefonlar için ideal akım gücü 1 amberdir. 2.1 amper ise hızlı şarj imkanını sağlar fakat mobil cihazın hızlı şarj ile uyumlu olması önem arz etmektedir.

Öncelikle powerbank piyasasında bazen fiyatlar arasında muazzam farklılıklar bulunabiliyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bataryanın ne kadar kaliteli olduğudur. Çünkü patlama veya yangın riski taşıdığı için kötü bir batarya alınmaması gerekir. Elbette her pahalı ürünün de kaliteli olduğu gibi bir anlam çıkarılmaması gerekiyor. Kullanıcının ürünün kalitesini gerekli araştırmaları yaparak , biraz da firmanın güvenilirlik derecesini göz önünde bulundurarak ölçmesi gerekiyor.

Powerbank seçimi yaparken bağlantı noktaları kullanıcının tercihi hususunda dikkat edilmesi gereken bir kıstastır. Eğer birden fazla bağlantı noktası gerekiyorsa 10 bin mAh ve üzeri bataryalar tercih edilebilir. Alınan taşınabilir bataryaların kendi kablolarının olduğundan da emin olunmalıdır. Böylece bağlantı kablolarının daha kısa ve güçlü olması mümkün olacaktır. Bunun yanında tek bağlantı kablosunda birden fazla mobil cihaza uygun çıkış yer alması da avantaj olacaktır.

Taşınabilir bataryanın üzerinde şarj durumunu gösteren LED göstergelerin bulunmasına da dikkat ediniz. LED göstergelerin kalitesi çok önemli değildir yani basit yapıda olsa dahi net olarak gösteriyorsa uygundur.

Son olarak tasarım tarafına değinmek istiyoruz. Bir powerbank cihazının tasarımı aslında önemsiz gibi gözüksede sürekli olarak yanınızda yer alacak bir cihaz olduğundan önem arz etmektedir. Tasarım olarak size nispeten hoş gelen powerbank cihazını tercih etmeniz bu doğrulutda önem arz edebilir.

Cevap bırakın