Telefonda Geçirdiğiniz Zamanı Düzenleyen Uygulamalar

Bu içeriğimizde akıllı telefonda fazla zaman geçiren ve bunu kontrol altına almak isteyen kullanıcılar için yardımcı uygulamalar öneriyoruz.

Telefonlar sahip oldukları özelliklerle günümüzde adeta bilgisayarlar gibi oldu. Hemen hemen her işlemi akıllı telefonlar üzerinden yapabilmek mümkün olup kullanıcılar özellikle film ve oyun üzerine zaman geçirmek için de telefonları tercih ediyor. Bu durum ekran başında geçirilen zamanı büyük oranda artırıyor.

iOS ve Android cihazlarda ekran süresini ayarlamaya yardımcı olan pek çok mobil uygulama bulunmakta olup, bu tarz uygulamaları sizler için derledik:

Forest

Kullanıcıyı telefona daha nadir bakmaya teşvik eden Forest, böylece sosyalleşmeyi, gerçek hayata odaklanmayı sağlayan uygulamalardan biri olup, geçici bir süreliğine telefonu bırakıp gerçek hayattaki önemli işlere odaklanmak için bire bir.

QualityTime

Telefonunuzda favori uygulamalarınızda ne kadar zaman geçirdiğinize ilişkin gerçek zamanlı raporlar almanızı sağlayan bir Android uygulaması olup günlük ve haftalık özet raporları ile toplam kullanımı ve uygulamaları izleyip telefon etkinliklerinizin analizini gerçekleştiriyorsunuz.

Kendi zaman kısıtlamanızı gerçekleştirebilmenizi sağlayan uygulama ile bildirimleri engelleyebiliyor ve otomatik yan metin mesajlarıyla telefon görülmelerini reddetmeniz için seçenekler elde ediyorsunuz.

AntiSocial

Cep telefonu kullanmanızı engellemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan araçlar sunmakta olup, rakiplerine nazaran basit ve kolay arayüz sunuyor. Veri kullanma ve pil ömrü hususunda hassas olan akıllı telefonlar için bire bir olan uygulamanın en iyi özelliklerinden birisi de herhangi bir reklama yer verilmemesidir.

AppBlock

Web siteleri, uygulamaları engelleyen ve ekran zamanını azaltan bir uygulama olup belirli bir saat ve tarih ayarı yapıyorsunuz ve bu süre geçtikten sonra engellenmiş olan uygulamalar ve web sitelerine tekrar erişim sağlıyorsunuz.

Cevap bırakın