The Bradwell Conspiracy İncelemesi

Bu yazımızda The Bradwell Conspiracy oyununu irdeliyor, oyunun artı ve eksi yönlerini sizlerle paylaşıyoruz.


The Bradwell Conspiracy yapımında oyuna yıkılmakta olan bir binada başlamaktayız. Oyuna aniden giriş yapıldığı için oyuncu hikayeyi ilk etapta çözemiyor doğal olarak. Bilinen şey bir kazanın meydana geldiği ve binanın yıkılmakta olduğu, bu yüzden de binadan çıkmamız gerekiyor. Binadan çıkmak ise sanıldığı kadar kolay değil. Zira binadan ayrılmak adına büyük bir uğraş vermemiz gerekli.


Ana karakterimiz konuşamadığı için Amber Randall aracılığıyla iletişim kuruyoruz. Bu iletişimde rehber gözlük kullanıyoruz. Başlangıç olarak verilen gözlükle birlikte gördüğümüz sahnelerin görsellerini Amber Randall’a göndermekteyiz ve o da bize yardımcı olmakta.


Oyun genel itibariyle bir bulmaca oyunu olup sakin bir yapıya sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Bazen bulmacaları çözmek oldukça zor ancak bazı bölümlerinde de oldukça kolay. Genel itibariyle geliştiricinin bulmacalar için kafa yorduğunu hissedebiliyorsunuz ve bu oldukça güzel bir şey.

Oyun bulmacalar hususunda diğer yapımlardan gerçekten ayrılıyor çünkü farklı bulmaca türlerini karşımıza çıkarmayı başarıyor. Bulmacaları çözmek için genel itibariyle elinizdeki aletten yararlanıyorsunuz. Bu alet bazı nesneleri hafızasına kaydedip tekrardan var edebilmekte. Ancak nesne üretme konusunda bir limitin de bulunduğunu ifade edelim.


Oyunda ilerledikçe yeni gözlükler elde edebiliyoruz ve bu gözlükleri oyunda ilerlemek için kullanabiliyoruz. Yani oyundaki gözlükler genel itibariyle oyunun en önemli parçalarından biri denilebilir.


Oyunun sahip olduğu bize göre en büyük eksiklik çok kısa olması. Elbette bir bulmaca oyunundan aşırı uzun olması beklenemez ancak 2-3 saatlik oynanış süresi, çok da zor olmayan bir bulmaca oyunu için son derece yüksek gibi gözüküyor. Bir bulmaca oyununu ilk kez oynuyor olsanız bile bu tarz bir oyunu yine kısa sürede bitirebilirsiniz.


Kısa olmasına rağmen sürükleyici bir hikayesi bulunan , oyuncuyu sıkmayan bir yapıya sahip olan The Bradwell Conspiracy , bu önemli özelliğiyle dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başarmakta.


Oyun teknik anlamda pek zorluk çıkarmıyor. Sadece bazı kısımlarında aşırı anlık düşüp artan FPS’ler gözlemleniyor. Bu da hemen hemen her oyunda olan bir husus. Dolayısıyla eksiklik olarak değerlendirmek doğru olmayacaktır. Oyunu belirtilen sistem gereksinimlerine sahip bir sistemde oynarsanız teknik olarak sorun yaşama olasılığınız çok düşük.


Genel itibariyle uygun fiyatlı, tadımlık bir oyun deneyimi sunan The Bradwell Conspiracy, farklı, iyi düşünülmüş bir bulmaca oyunu arayanlar için biçilmiş kaftan denilebilir.

Cevap bırakın