Thunder Tier One İncelemesi

Taktiksel strateji oyunu Thunder Tier One, çoklu oyuncu desteği olan, yapımcısı Thunder Tier One Task Force, yayıncısı Krafton olan bir video oyunudur. İşte oyuna ilişkin incelememizin detayları…

Kraton Inc tarafından geliştirilen oyun gerçekçi taktiksel yapısıyla oyuncuyu atmosferine çekiyor. Kendi içerisindeki co-op yapısı ile başarılı olan oyun aynı zamanda taktiksel oynanış ve tatmin edici grafikler sunmasıyla öne çıkıyor.

Oyunun co-op deneyiminde dört kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Hoş bir görselliği bulunan oyun, hataları affetmiyor ve sizi hızlıca cezalandırabiliyor. Bu sebeple stratejileri sabırlı bir şekilde belirleyerek plana sadık olarak hareket etmek gerekiyor.

Yapay zeka olarak yetersiz seviyede olan oyuna tek başınıza girdiğiniz zaman yanınıza üç adet bot karakter veriyor. Bu karakterler kötü bir şekilde rol alıyor ve bu da oyuncunun canını sıkan bir unsur. Bu nedenle oyunu en azından bir iki arkadaşınızla birlikte oynamanızı öneriyoruz. Böylece daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İçerik konusunda yetersiz seviyede olan oyun, ilerleme sistemi konusunda da sınıfta kalıyor çünkü oyunda ne kadar ilerlerseniz ilerleyin size yeni kişiselleştirilebilir seçenekler ve eşyalar, hatta silahlar bile sunmadığından sürükleyicilik bakımından yetersiz seviyede kalıyor.

Yapı olarak tamamlanmış bir oyun gibi hissettirsede derinliklerinde yatan önemli sorunlar bulunuyor. Oyunda diğer oyuncularla karşılıklı olarak çatışacağınız zaman eğlenceli bir deneyim sunuyor ancak oyuncuyu bir süre sonra kendisinden uzaklaştırıyor. Eğer içerisinde uzun saatler geçirebileceğiniz kadar kendi taktiksel oynanışınızı çizip karakterinizi istediğiniz gibi detaylarıyla özelleştirebileceğiniz bir yapım arıyorsanız bu oyun sizin için doğru bir seçenek olmayacaktır.

Harita yapısı olarak çevre tasarımı ve dizaynı başarılı olan oyun, güzel ve detaylı olarak hazırlanmış. Detaylıca tasarlanan oyun atmosferinin daha çeşitli görevler ve daha çok etkileşime geçilebilir öge ile daha iyi hale getirilebilmesi mümkünken böyle bir yola gidilmemiş olması oyunun kalitesini düşürüyor.

Sonuç itibariyle taktiksel oynanışı seven oyuncuların bir göz atabileceği ancak yapay zeka zayıflığı ve içerik kısıtlılığı nedeniyle istenen verimi vermekten uzak olan bir video oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

RETEKNO NOTU: 6.2 / 10

Cevap bırakın