TomTom Kullanıcılarına Gözdağı Verdi

TomTom ile ilgili ortaya çıkan yeni gelişmeler, şirketin artık pek çok eski navigasyonun haritasını güncellemeyi bırakacağı yönünde. Kullanıcılara yeni bir cihaz almaları tavsiye ediliyor.

Alanında önemli bir konuma sahip olan TomTom, artık eski cihazlara karşı ambargo uyguluyor. Eski navigasyon cihazlarınıza güncelleme almanız mümkün olmayacak. Eski mobil cihazlar günümüzün teknolojisine göre oldukça geride ve daha fazla kar anlayışına ters düşen bir yapıda. Bu sebeple TomTom, mobil navigasyon cihazları ile ilgili yeni kararlar alıyor.

Bundan sonra güncel bir navigasyona sahip olmak istiyorsanız TomTom tarafından sunulan yeni cihazlara göz atmanız isteniyor. Mevcut ilişkiler kesildikten sonra abonelik sürecinin de eski cihazlar hususunda sona erdirileceğini belirtelim. Böylece TomTom, kullanıcıları yeni navigasyon cihazları kullanmak konusunda zorluyor. Şirket konu hakkında resmi bir açıklama dahi yaptı. Açıklamada kullanıcıların yeni cihazlara geçmesi istendi. TomTom, kullanıclıarına yaptığı çağrıda yeni ürünlerinde önemli avantajlar sunduğunu, bu fırsatları deneyimlemek için yeni ürünlerini denemelerinin gerektiğini söyledi.

TomTom, hali hazırda pek çok otomotiv devi ile önemli anlaşmalar içerisinde olan, pazar payı oldukça yüksek bir marka.

Cevap bırakın