Toyota Uçan Araba Yapmak İçin Kolları Sıvadı

Yıllardır televizyonlarda ve filmlerde gördüğümüz bir efsane gerçeğe dönüşüyor. Toyota Firması bir hayali gerçeğe dönüştürmek için girişimlerde bulundu. 2020 olimpiyatlarına yetiştirilmesi düşünülen toyota uçan araba son dönemlerde en çok merak edilen ve heyecanla tüm dünya tarafından beklen bir konu olarak gündeme oturdu. Bu proje için profesyonel bir fikir ortaya atan girişimci bir grup projeleri ile ilgili olarak Toyota Firmasından destek talebinde bulundurlar. Grubun amacı tasarladıkları projeyi 2020 olimpiyatlarına yetiştirerek olimpiyatlarda bu aracın olimpiyat meşalesi yakılırken kullanılmasını sağlamaktı. Bu neden ile grubun Skydrive adını verdiği projeye Toyota Firması destekte bulundu. Girişim grubu şuan aldıkları destek ile proje üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Uçan Araba Kimler Tarafından Tasarlanıyor

Cartivator grubu 2012 yılında Skydrive projesi ile ilgili olarak birleşen Toyota firmasında çalışmakta olan 30 personel tarafından kurulan bir grup olarak biliniyor. Tsubasa Nakamura önderliğinde çalışmalarına devam eden grup daha öncede aynı konuda katıldıkları yarışmada derece elde etmeyi başarmıştı. Amaçları aracın 2020 olimpiyatlarına kadar yetiştirilmesi olan grup çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar mevcut bulunan uçan araba projeleri içinde en küçük boyutlara sahip olan araç yerden 10 metre yükseklikte saatte 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Uzunluğu 2,9 metre genişliği ise 1,3 metre olan Skydrive yerde iken 3 adet tekerlek üzerinde ilerleyebiliyor.

Toyota Uçan Araba Üretimi İçin Ne Kadar Destek Verdi

Cartivator grubu tarafından hazırlanan projenin gerçekleştirilmesi için maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktaydı. Bu konuda grup tarafından dünya otomobil devlerinden biri olan Toyota Firması ile görüşme yapıldı. Yapılan görüşmede Skydrive olarak adlandırılan toyota uçan araba üretimi konusunda fikre sıcak bakan Toyota gruba 375.000 dolar destek sağladı. Toyota bu sayede büyük bir atılım gerçekleştirmiş oldu. Daha öncede bu tip projelere destek veren Toyota 2018 yılında insanlı sürüş için kullanılabilecek prototip olarak bir aracın hazır olmasını bekliyor. 2020 yılında olimpiyatlara yetiştirilecek olan Skydrive insanlı sürüş ile kullanılacak tamamlamış model olarak görücüye çıkmak için hazırlanıyor.

Cevap bırakın