TP-Link Deco M9 Plus Modeli Duyuruldu

Modem üreticilerinden Tp-Link, yeni ürünü ile kullanıcıların karşısına çıktı. Deco M9 Plus tanıtıldı. İşte habere ilişkin detaylar…

Yeni ağ yönlendirici Deco M9 Plus, sunduğu nitelikler ve zarif tasarımı ile ön plana çıkan bir cihaz. Üç bantlı bir ağ yönlendiricisiyle karşımıza çıkan Deco M9 Plus, telefonlarla bilgisayarların bağlı oldukları ağlarda daha hızlı alışveriş gerçekleştirmelerine yaramakta.

M9 Plus cihazı, son zamanlarda çok konuşulan yeni akım ZigBee kablosuz protokülünü desteklemekte. Böylece M9 Plus sınırları aşarak ev içerisindeki akıllı cihazların kontrolünü ele alabiliyor. Elbette bunu sadece belli cihazlarda gerçekleştirebiliyor. Akıllı lamba, kapı kilidi gibi işlevleri yerine getirebilen M9 Plus, bu özellikleriyle yeni nesil bir ağ yönlendiricisi olarak karşımıza çıkıyor.

M9 Plus, akıllı eve sahip olanlar veya akıllı ev kurmayı planlayanlar için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor. ZigBee için gerekli desteği sunması, iletişime açıklık ve gerekli donanımsal destek açısından son derece önemli. Elbette bu niteliklere sahip olan bir cihazı alabilmek için biraz yüksek bir ücret ödemek gerekiyor.

Yeni M9 Plus, 180 Dolar’dan başlayan fiyatlardan satılmakta. İkili paketin ise 300 Dolar olduğunu ve ikili paket almak isteyenler için büyük bir fırsat bulunduğunu belirtelim.