Travian Yağma Yapmadan Gelişme Yöntemi

Travian oyuncuları için yeni bir makale hazırladık. Bu makalemizde yağma yapmadan gelişmek için dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsedeceğiz.

Uzun zaman önce hazırlanıp sunulan Travian dünya çapında ünlü bir browser oyunu. Bir tarayıcı oyununun popüler olması ve bu günlere gelmesi epey zordur. Ancak Travian bunu başardı ve bunda büyük bir kitleye sahip olmasının da payı büyük.

Ülkemizde de epey beğenilen Travian’da genellikle yağma yapmak oyuncu için büyük bir avantajdır. Ancak her oyuncu yağma yaparak gelişmeyebilir. Yağma yapmadan gelişmenin en iyi yolu ise kuşkusuz ki üretimdir.

Yağma yapmadan hızlı gelişebilmek özellikle savunma oyuncularında gayet mümkün. Bizim size önerimiz bir Galyalı hesabı açmanız ve oyunun ilk aşamasında mümkünse sürekli üretim basıp üretimlerinizi seviye 5’e getirmenizdir. Ardından kışla, akademi gibi temel binalarınızı da kurun ancak aşırıya kaçmayın. Çünkü ilk etapta üretime odaklanacağız. Üretiminiz yüksek olurken aynı zamanda saldırılara da hazırlıklı olmanız gerekir. Bunun için de tuzakçı kullanmanızı öneririz. Galyalı ırkına özel olan tuzakçı binası sayesinde gelen saldırılardaki askerleri esir alabilirsiniz. Zaten bir kişi galyalı bir köye kolay kolay saldırmaz çünkü tuzakçı etkisinin farkındadır.

Odun, tuğla, demir üretimlerini seviye 9’a, tarla üretimlerini de seviye 6’ya getirdikten sonra casus basmaya başlayın. Ancak üretimleri bahsettiğimiz seviyelere kadar çok fazla geciktirmemeye çalışın. Sürekli üretim basabilmeniz için fazla asker basmamanız lazım. Casus bastırmamızın nedeni de bu. Ahırdan sürekli casus çıkarın ve köyünüzün dışarıdan gözetlenmeyecek durumda olduğundan emin olun. Bazı oyuncular köyünüzde casus olmasına rağmen casuslamayıp bodoslama saldırmayı tercih edebilir. Bu gibi durumlar içinde üç adet tuzakçı binası kurun. Toplam 1200 asker esir etme hakkınız olacaktır. Bu aşamadan sonra üretime hız verin ve merkez köyünüzdeki üretimlerinizi olabildiğince arttırıp sadece yan köylerinizden asker basın.

Bir süre sonra üretiminizin muazzam seviyelere ulaştığını, kışlanızı, ahırınızı ve hatta tamirhanenizi aynı anda doldurduğunuzu ve sizden önce gelişenleri geçmeye başladığınızı göreceksiniz. Üretimle gelişme yöntemi istikrar yöntemidir. Bu yüzden acele etmeyip sabırlı olmanızda ve olabildiğince plus ve tamamlama talimatı için 2 altın kullanmanızda yarar var. Çünkü üretimler özellikle belli seviyelerden sonra çok fazla zaman alıyor.