Travian’da Köyü Reislenmekten Kurtarma Yöntemleri

Travian oynarken oyuncuyu en çok üzen olaylardan biri köyünü reisletmektir. Özellikle profesyonel oyuncuların bazıları köyünü reisletmeyi hazmedemez ve köyünün reislenmemesi için elinden gelen her şeyi yapar. Eğer acemi bir oyuncuysanız ve köyünüz reislenme tehlikesi altındaysa da bu içeriğimizi okuyarak yapılması gereken her şeyi öğreneceksiniz.

İlk olarak köyünüzü reisleyen kişi eğer acemi ve üşengeç değilse saldırıları peş peşe yapacaktır. Ara yapmanızı önlemeye çalışacak ve mümkün olan en kısa sürede köyünüze girecektir. Haliyle köyünüzün ilk etaptaki vatan sevgisi oldukça önemlidir. Normalde %100’dür ancak onu kanun yazıtlarını kullanarak %125’e çıkarabilirsiniz. Böylece sizi reisleyebilmesi için çok daha fazla reis göndermesi gerekir ve bu size önemli bir zaman kazandırır.  Öte yandan her ne kadar köşk yıkılacak olsada köşkünüz her daim bulunmalıdır. Yıkıldıkça da yenisini kurup seviye atlatmayı ihmal etmeyin.

Reisli saldırıları önlemek için en etkili yöntem ara yapmaktır. Mesela gelen 4-5 saldırı var ise ikinci saldırıdan sonrasındaki askerlerin önüne geçip onları kesin. Bunun için zamanla dans edecek, kıyasıya bir rekabete girecek, belki de uykusuz kalacaksınız. Çünkü ara yaparken bırakın saniyeleri saliseler bile önemlidir. Bu oyunun bağımlıları, geceleri sık sık alarm kurup köylerini kontrol ederler veya kendilerine bir ortak bulurlar.Çünkü Travian gerçek zamanlı bir oyun olduğu için siz uyurken bir saat içerisinde köyleriniz yıkılmış olabilir veya reislenmiş olabilir.  Yapılan reisleme saldırılarından sonra da kanun yazıtları ile vatan sevgisini tekrar yükseltmeyi unutmayın.

Şimdi geldik biraz daha psikopatça önleme yöntemlerine. Eğer gerekirse tüm köylerim yıkılsın ama bir köy bile kaptırmayayım diye düşünüyorsanız ve yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa o halde köyünüzü reisletmemek için yapabileceğiniz bazı psikopatça yöntemler var:

Merkez köyü değiştirme

Düşmanın almaya çalıştığı köyü yeni merkez köyünüz yapın. Haliyle şu an bulunan merkez köyünüzdeki sarayı yıkmanız gerekiyor. Bunu da kısa zaman da yapamayacağınız için altın kullanmanız gerekecek. Sarayı yıkıp hızlıca merkez değiştirdiğinizde de eski merkezinizin reislenme tehlikesi altında kalma ihtimalini de aklınızdan çıkarmayın.

Son olarak reislenme tehlikesindeki köyü kendi ellerinizle yıkabilirsiniz. Böylece köy ortadan kalkacaktır. Kısacası ne size ne karşı tarafa yar olmayacaktır.

Cevap bırakın