Travis Strikes Again No More Heroes İncelemesi

Farklı, eğlencelik bir oyun arayanlar için Travis Strikes Again No More Heroes Complete Edition yapımını masaya yatırıyor, oyunun artı ve eksi yönlerine değiniyoruz.


Oyunda birden fazla karakterimiz var. Bunlardan biri olan Travias kendi karavanında yaşarken diğer kahramanımız Badman kapısını çalar. Kızı Bad Girl için intikam almak istemektedir. Daha sonra iki arkadaş Death Drive MK II oyun konsolu aracılığıyla sanal bir dünyanın içerisine yerleştirilir.


Travis Strikes Again No More Heroes yapımında iki ana karakterimizin de kendisine has özellikleri bulunuyor. Yapmanız gereken şey ise aralarından birini seçmek ve sahip olduğu özelliklerden yararlanmak. Ancak ikisi arasında pek farklılık yok açıkçası. Oynanış tarafında hemen hemen aynı etkinliklere sahipler. Üstelik bu farklı silahlara sahip olsalar bile geçerli. Dolayısıyla hangisiyle nasıl oynadığınız çok önemli değil. Saldırı stilleri olarak ise temelde iki saldırı stilini kullanabiliyorsunuz. Bunlardan biri hafif diğeri ise ağır saldırı olup hafif saldırıyla daha hızlı vurabilir ancak daha az hasar verirsiniz. Ağır saldırı ise daha yavaş fakat daha etkili olduğunuz saldırıdır.


Size saldırı geldiği zamanlarda da kaçınmanız için koşarak kaçma, zıplayarak kaçma fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda takla atarak da kaçınma yapabilmektesiniz.


Oyunda düşmanlarınıza darbe indirince bir bar doluyor ve bu bar tamamen doldurduğunda vites değişikliği yapıyorsunuz ve vites değişikliği yaptığınız zaman yeni bir Charge Attack şansı elde ediyorsunuz. Ancak bu barı tamamen doldurmak biraz zor çünkü darbe almamanız gerekiyor ve hemen dolmuyor.


Oyunda Skill Chip eşyalarını elde ettikçe yeni yetenekler de elde edebilmektesiniz. Yetenek ağacı içerisinde 4 yetenek boşluğundan birini kullanarak yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Çeşit çeşit yeteneklerin eklenmiş olması oyuna güzel bir renklilik katmış.


Travis Strikes Again No More Heroes yapımında ilerlediğiniz zaman oyunu kaydedebileceğiniz açık tuvaletler bulunuyor ve hoş olmayan, komik bir manzara sizi karşılıyor. Canınız azken yükseltebiliyorsunuz ve düşmanlarınızı devirdikçe yeni içerikler karşınıza çıkıyor Özellikle toplanabilir şeylerin olması ve bunların siz gezindikçe ortaya çıkması, oyunun dünyasına daha fazla inmenize yarayan güzel ayrıntılar olarak dikkat çekiyor.


Oyun için iki ek paket çıktığını da belirtmek gerekiyor. Bu ek paketlerden Black Dandelion içerisinde Shinobu Jacobs karakteri yer alıyor. Oyuna aynı zamanda 6 adet yeni Badman Adventure modu gibi ilgi çekici modlar da dahil edilmiş.


Ana modda seviye sistemi de yer almakta ancak bu sistem detaylı değil. Daha çok çizgisel olarak tasarlanmış. Standart bir şekilde düşmanlarınıza zarar verdikçe tecrübe puanı kazanmaktasınız.


Oyun görsel olarak sahip olduğu animasyonlarla denenmesi gereken bir deneyim sunuyor. Optimizasyon konusunda ise size büyük bir zorluk yaşatmıyor. Eğer iyi bir sisteminiz varsa bu oyunda çok iyi FPS değerleri almanız mümkün.


Travis Strikes Again No More Heroes yapımı genel itibariyle basit mekaniklere sahip olan ancak eğlenceye odaklanan, bunu iyi bir şekilde başaran bir oyun. Eğer ciddi bir oyundan ziyade biraz daha eğlenceye dayalı ve komik bir oyun arıyorsanız Travis Strikes Again No More Heroes yapımını deneyebilirsiniz.

Cevap bırakın