Trine : The Nightmare Prince İncelemesi

Yeni içeriğimizde Trine: The Nightmare Prince oyununu masaya yatırıyoruz. İşte artı ve eksi yönleriyle Trine: The Nightmare!


Oyunun geliştiricisi ve yayıncısının aynı olduğunu söylemekle yazımıza başlayalım. Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Frozenbyte yaptı. Çok oyuncu desteğine sahip olan oyun, bulmaca öğelerine sahip bir aksiyon platform oyunu olup PlayStation 4, XBOX One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirdi.


Trine 4 The Nihgtmare Prince yapımı aslına bakarsanız bir sürpriz niteliğinde çünkü seri için dördüncü oyunun piyasaya sürüleceği hiç mi hiç düşünülmemekteydi. Fakat geliştiricinin güzel bir sürpriz yaptığını belirtmek gerekli.


Öne çıkan artılar


Oyunun sahip olduğu artılara değinmekle incelememize başlayalım. Trine 4 The Nightmare Prince bir bulmaca oyunu ve bir bulmaca oyununda bulmacaların güzel tasarlanmış olması son derece önem teşkil ediyor. Oyunun bu konuda oldukça başarılı olduğunun altını çizmek gerekiyor. Aynı zamanda grafiklerinin de iyi olması oyun keyfinin katlanmasını sağlıyor.


Öne çıkan eksiler


Oyunun bir bulmaca yapımı olmasından dolayı hikayesinin çok kuvvetli olmasını beklemek yanlış olacaktır. Ancak bu yapım hikaye konusunda kuvvetliliği geçtim ilgi çekiciliğe de sahip değil. Dövüş sistemi konusunda da yeterli seviyede olmadığını belirtmek gerekir.


Bölüm Tasarımları


Oyun bölüm tasarımları konusundaki detaylarıyla göze çarpıyor. Bundan önceki Trine oyunlarında her bir sahnede ortama iyice bakmanız detayları incelemeniz gerekiyordu. Bu durum bazı oyuncular için memnun ediciyken bazı oyuncular içinse oyun akıcılığını azalttığından dolayı can sıkıcı bir haldeydi. Bu konuda oyuna bir akıcılık kazandırıldığını ifade edebiliriz.


Daha Gerçekçi Animasyonlar


Oyunun sahip olduğu avantajlardan biri eskisine nazaran daha gerçekçi ve etkileyici animasyonlara sahip olması. Karakter çizimleri ve arka plan manzaraları hususunda da oldukça başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor.


Hemen Hemen Aynı Co Op Deneyimi


Co op mekanikleri hususunda eskisine nazaran büyük farklılıklar ortaya koyamayan yapım, yine de arkadaşlarınızla eğlenceli bir zaman geçirebilmenizi sağlayacak öğelere sahip. Genel itibariyle başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Puanımız: 80 /100

Cevap bırakın