Trover Saves the Universe İncelemesi

Trover Saves the Universe için yeni bir inceleme içeriğiyle sizlerle beraberiz. Yazımızda oyun hakkında detaylı bilgilere yer veriyoruz.


Bazı oyunlar vardır ki ana teması eğlenceden ziyade hikaye, bulmaca olur. Ancak Trover Saves the Universe tam anlamıyla bir eğlence oyunu. Oldukça farklı nitelikleriyle oyuncuların dikkatini çekiyor.


Çıkış yaptığı platformlar Virtual Reality ve PlayStation 4 şeklinde olup oyun tür itibariyle bir macera oyunu. Oyunun eğlence üzerine kurulu olduğunu belirtmiştik. Bunun neticiesinde oyun içerisinde eğlenceli diyaloglara, birbirinden renkli karakterlere şahit olabilirsiniz.


Justin Roiland imzalı oyun böylece Rick and Morty’den esintiler de taşıyor. VR desteği bulunan oyunu VR ile birlikte oynamak kesinlikle çok daha keyifli. VR olmadan oynadığınız zaman kontrol kısıtlamalarının biraz fazla göze battığını söyleyebiliriz.


Oyunda sandalyeye bağlı bir karakteriz ve bu durumda yükselip aşağı inmenin haricinde bir hareket imkanımız bulunmuyor. Fakat Trover’i uzaktan kontrol etme imkanına sahibiz. Böylece oyunda ilerleyebiliyoruz.


Bu oyunda mantık aramak son derece yanlış. Çünkü mantık dışı çok fazla özelliğe sahip. Oyun içerisinde pek çok farklı karakterle karşılıyorsunuz ve ilrelemeniz bu karakterlerin üzerine tükürmesine bağlı. Bu da oyunu daha tuhaf hale getiren etkenlerden biri.


Oyunda yeni güç bebeğini Trover’in diğer güç bebeğini yiyerek kazanıyorsunuz. Böylece upgrade alıp daha başarılı olabiliyorsunuz. Trover zamanla yuvarlanma, çift zıplama gibi pek çok farklı özelliğe sahip olabiliyor.


Oyun içerisinde bulmacalar bulunuyor ancak bu bulmacalar genel olarak kolaylıkla çözebileceğiniz basit yapılarda. Öte yandan oyunun savaş mekaniklerinin de bir hayli basit olduğunu söyleyebiliriz.


Çizgi film vari şirin grafiklere sahip olan oyunun sahip olduğu bu grafikler mizah tarafına da bir hayli uygun. Ancak herkese hitap eden tarzda bir oyun olmadığını da belirtmek gerekiyor.


Oyundaki eksikliklerden biri kısıtlı bir oynanış mekaniğine sahip olması. Bu da oyunun daha iyi olmasının önüne geçiyor.


Diyalog tarafında ise oldukça güçlü bir oyun. O kadar fazla mizahi diyalog bulunuyor ki gülümseyerek oynayabiliyorsunuz. Genel olarak esprili bir dil kullanılmış.


Netice itibariyle alanında başarılı bir oyun ve bu tarz yapımları sevenler için denenebilecek statüde.

Cevap bırakın