Tumblr’da Bir Kişiyi Engellemek İstiyorsanız Bu Adımları Uygulayın

Tumblr platformu günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Hazırladığımız yeni içeriğimizde bir Tumblr kullanıcısının bir başka Tumblr kullanıcısını nasıl engelleyebileceğinden bahsediyoruz.


Tumblr’da bir kişiyi engellemek için ilk olarak kişinin fotoğrafına tıklayıp blogunu görüntüleyin ve üst kısımdan insan simgesine tıklayıp Engelle komutunu verin. Bu kısa adımla Tumblr’da bir kişiyi engellemiş olursunuz.
Engelleme yaptıktan sonra artık o kişi sizin sahip olduğunuz sayfayı görüntüleyemeyecek ve faaliyet gösteremeyecektir. Size herhangi bir soru da yöneltemeyecektir yani onu tamamen yoksaymış olacaksınız.Ancak birden fazla blog hesabına sahipseniz kişinin diğer blog sayfalarınızı görüntülemeye devam edebileceğini unutmamalısınız. Tüm blog sayfalarınızdan kaldırılmasını istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz işlemi tüm blog sayfalarınız için gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


Engellediğim kişinin engelini nasıl kaldırabilirim?

Bunun için kişileri görmek amacıyla açtığınız yere gidin ve Engellenen Tumblr’lar kısmının yanında bulunan kalem işaretine tıklayın ve açılan listeden engelli blogların yanında yer alan Engeli Kaldır butonuna tıklayın.
Blogun yalnızca oturum açanlar tarafından görülmesini sağlamak:
Bunun için yukarıda bahsettiğimiz bir kişiyi engellemek için girdiğiniz kısma tekrar girin ve Engellenen Tumblr’lar bölümünün üzerinde bulunan Görünürlük bölümünden ‘’blogurl.tumblr.com blogu gizlensin’ seçeneğini aktif edin.


Tumblr Hakkında

David Karp tarafından 2007 tarihinde kurulmuş olan bir blog açma servisi olan Tumblr, ilk kurulduğu dönemde yalnızca iki haftalık bir sürede 75.000 kişi tarafından kullanılan büyük bir sosyal medya ağı haline geldi. Ancak Tumblr yapı itibareyle diğer sosyal medya platformlarından ayrılıyor. Bu sebeple diğer ağlara nazaran popülerliğinin biraz daha az olduğunu söylemek mümkün.

Cevap bırakın