Turkcell T40 Root Atma İşlemi Detaylı Anlatım

Yeni makalemizde Turkcell T40 akıllı telefonu için root atma işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Yöntemi inceleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz. 

Uygulayacağınız bu yöntem sayesinde kendinize yönetici izinleri vermiş olacaksınız. Root işlemini yapabilmek için ilk olarak yardımcı bir program gerekiyor. Bu noktada bizim size önerdiğimiz program KingoRoot. Uygulamayı bilgisayarınıza indirin.

Ardından Ayarlar menüsüne girin. Telefon Hakkında yazısının üzerine dokunun. Derleme Numarası seçeneğinin üzerine gelip tam 7 kez art arda hızlıca dokunun.  Bu eylem Geliştirici Seçeneklerin aktif olmasını sağlayacaktır. Ayarlar menüsüne dönüp çıkan Geliştirici Seçeneklerine erişin. Şimdi de USB Hata Ayıklama Modu‘nu aktif edin.

KingoRoot uygulamasını çalıştırın. Güncellemenin tamamlanmasını bekleyin. Aşağıdaki görseli gördüğünüzde Turkcell T40 telefonunuzu bilgisayarınıza takın.

Ardından Root butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Başarılı olduğunda size Root Succeed şeklinde bir bildirim gelecektir.

Şimdi akıllı telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra Superuser’in cihazınızda bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Cevap bırakın