Türkiye’de Mobil Ödeme Yapılabilecek Uygulamalar

Bu içeriğimizde mobil ödeme yapmaya yarayan uygulamaları derlemekteyiz. İşte mobil ödeme yapılabilecek olan uygulamalar…

Ülkemizde mobil ödeme yapılabilecek olan çok sayıda uygulama bulunmakta olup, bunlardan başlıcalarına sizler için değinecek olursak ;

Paycell

Turkcell’in mühendisleri tarafından geliştirilmiş olan Paycell’i kullanarak online alışverişler yapabilir, fatura ödeyebilirsiniz. Bunun yanında 7 / 24 para transferi yapabilirsiniz. QR uyumlu işletmelerde temassız ödeme yapabilmenize imkan tanımakta olan sistem, Turkcell abonesi olmayanlar tarafından da kullanılabilmektedir. Paycell, ödedikçe kullanıcılara puan vermesiyle de öne çıkmaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödeme

Bu sistemin aslında bir moil uygulaması bulunmamakta. Tüm işlemlerinizi sadece cep telefonu numarası ile gerçekleştirebildiğiniz bir sistem sunuyor. Online alışveriş sitelerinde, mobil uygulamalarda ve oyunlarda harcama yapabileceğiniz bir sisteme sahip.

Vodafone Pay

Geliştiricisi Vodafone olan Vodafone Pay mobil ödeme uygulaması, 12 yaşından büyük tüm Vodafone aboneleri tarafından kullanılabilen bir sistem olup, tüm ATM’lerden para çekmenize , online olarak alışveriş yapmanıza imkan tanımaktadır. Aynı zamanda kullanıcılara özel avantajlardan yararlanmaya imkan tanımaktadır. Kendinize bir mobil cüzdan oluşturduktan sonra size verilen fiziksel Vodafone Pay kart ile dilediğiniz yerde  hesabınızı kullanarak harcama yapmaya imkan tanır.

İninal

Türkiye’de ilk ön ödemeli kart sistemlerinden biridir.  Para transferi yapmaya, döviz alıp satmaya, fatura ödemeye, alışveriş yapmaya ve benzeri pek çok finansal fonksiyona imkan tanımakta olan İninal, sahip olduğu fiziksel kart ile tüm ATM’lerden para çekmeye de imkan tanımaktadır.

Papara

Mobil ödeme uygulaması Papara bunun yanında kullanıcılara fiziksel kart da sunmaktadır. Telefon numarası üzerinden süre kısıtlaması olmadan para transferi yapmaya, para çekmeye ve para yatırmaya imkan tanımaktadır.

FastPay

Denizbank tarafından geliştirilen fastPay, banka alt yapısını kullanmakta olan bir sistem olmasına rağmen bu sistemi kullanabilmek için Denizbank müşterisi olmanız şart değil. FastPay sistemi, mobil oyunlarda ve uygulamalarda satın alımlar gerçekleştirmeye imkan tanımaktadır.

Cevap bırakın