Twitter Hesabı Kaç Günde Silinir?

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından bir tanesi de Twitter’dır. Her geçen gün kullanıcıların artması ile birlikte bilgi alışverişinin en hızlı yayıldığı sosyal medya seçeneklerinin başında gelmektedir. Her ne kadar kullanıcı sayısı her geçen gün artsa bile, kişilerin bir kısmı hesaplarını artık kullanmak istemeyebilirler.

Sahip olduğunuz twitter hesabı ile vakit geçirmek istemiyor ve kapatmak istiyorsanız birkaç adım ile hesabınızı kapatabilirsiniz. Devre dışı bırakma özelliği ile birlikte hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullandığınız zaman hesabınızın kalıcı olarak silinebilmesi için bir sıraya geçmeniz gereklidir. Sıranız geldiği zaman hesabınız silinmiş olacaktır.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma Özelliği

Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız izlemeniz gereken basit yollar vardır. Bunlar;

  • İlk olarak twitter.com adresine girmelisiniz.
  • Daha sonra size ait olan hesap ayarları kısmına gelerek, sayfanın alt kısmında yer almakta olan hesabımı devre dışı bırak yazan kısma tıklamalısınız.
  • Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce, devre dışı bırakma ile ilgili olan bilgileri okumalısınız. Daha sonra devre dışı bırak seçeneğini işaretlemelisiniz.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra karşınıza hesabınızı devre dışı bırakmak isteyip istemediğinizi soran bir kutucuk çıkacaktır. Buradan hesabınızı devre dışı bırakmayı onaylamalısınız.

Hesabınızı Devre Dışı Bırakmadan Bilmeniz Gerekenler;

Twitter hesap silme için devre dışı bırakmayı tercih etmeniz durumunda, twitter’da yer almakta olan verilerinizin tamamı 30 gün boyunca sistemde kalmaktadır. En fazla 1 hafta sürebilecek bir süreç sonunda hesabınız devre dışı kalacaktır.

30 gün boyunca hesabınıza şifrenizi ve kullanıcı adınızı girerek erişebilirsiniz. 30 gün içerisinde şifrenizi ve kullanıcı adınızı girerek hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer kullanıcı adı değiştirme ya da şifre değiştirme gibi bir işlem için hesabınızı devre dışı bırakıyorsanız, bu işlemler için hesabınızı devre dışı bırakmadan değiştirme yapabilirsiniz.

Twitter hesabı nasıl silinir sorusunun cevabı olarak hesabınız 30 gün sonra tamamen silinmiş olacaktır. Twitter verilerinizi hemen silse bilse Google’da kalmış olan eski verilerinizin silinmesi işlemi ile ilgilenmemektedir. Hesabınızı yeniden kullanmak için 30 günü geçmeden mutlaka giriş yapmalısınız.

Cevap bırakın