Twitter’da Liste Oluşturma Yöntemi

Yeni yazımızda Twitter üzerinde nasıl liste düzeni yapabileceğinizi anlatıyoruz. İşte Twitter’da liste oluşturma yöntemleri…


Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya mercilerinden biri olan Twitter’da çok sayıda farklı türde hesabı takip edebilirsiniz. Söz konusu farklı türde hesapları takip ederken ana sayfanızda bir karışıklık oluşuyor olabilir. Bunu liste oluşturma yöntemiyle önleyebilirsiniz çünkü liste oluşturma yöntemi size takip ettiğiniz alanları kategorize etme imkanı tanır.


Twitter üzerinden liste oluşturabilmek için uygulanması gereken birkaç basit adım bulunuyor. Bunlardan ilki Twitter menüsüne girip Listeler seçeneğine tıklamak ve Liste Oluştur butonu ile bir isim eklemektir. Özel olarak işaretlenen listeleri ise sadece sizin görebilmeniz mümkün. Özel olarak işaretlediğiniz listelerin dışında genel olarak listelediğiniz listeleriyse herkes görebilecektir.


Genel veya özel seçimi yaptıktan sonra sıra hesap seçimine geliyor. Listenizde bulunması istediğiniz hesapları seçip ardından Bitti butonuna tıklayarak kaydedin.


Liste silmek

Hazırladığımız bir listeyi silebilmek için Listeyi Düzenle ekranına girip Listeyi Sil butonuna tıklamanız yeterlidir.


Böylece Twitter üzerinde artık daha düzenli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Cevap bırakın