Twitter’ın Kullanıcılarına Yeni Uyarısı

Twitter tarafından yapılan açıklamada Twitter gizlilik politikasının  güncellenmiş olduğu ve güncellenen Twitter gizlilik politikası içeriğinde yer alan kuralların 18 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağı açıklandı. Bu  konu hakkında Twitter kullanıcıları  Twitter’a kayıt olduğu e-posta adreslerini bilgilendirme konusu ile ilgili e-posta gönderen Twitter  gönderdiği e-postada  özellikle yeni gizlilik politikasını içeren kısımların baştan sona okunmasını tavsiye etti.  Ayrıca yapılan açıklamada 18 Haziran 2017 tarihinden itibaren Twitter kullanmakta olan herkesin gönderilen e-posta içerisinde bildirilen kuralları koşulsuz olarak kabul etmiş sayılacağı özellikle vurgulandı. Twitter uyarıları ile 18 Haziran 2017 tarihinden itibaren gizlilik politikası dahilinde köklü değişikliklere gidilecek.

Twitter’ın Yeni Gizlilik Politikası Neleri Kapsıyor?

Şeffaflık ve kontrol: Kullanıcı bilgilerini daha şeffaf bir şekilde erişim sağlayarak  verileri Twitter tarafından kullanılması ve buna dair ayrıntılı kontroller sağlanması için Twitter verilerinin genişletilip yeni kişiselleştirme ve veri ayarları tarafından kullanılmasına imkan sağlandı. Bu ayarların kullanılması  ve yürürlüğe girmesi ile Twitter, Takip Etme (Do Not Track)  ayarına bağlı olarak çalışmayacak ve bu ayar artık Twitter tarafından desteklenmeyecek.

Web verisi: Twitter sunmuş olduğu hizmetleri geliştirmek amacıyla reklamları dahil kullanıcılarına göstermiş olduğu içerikleri kişiselleştirmek için Twitter içerikleri ile Entegre halinde olan başka web sitelerinin verilerini saklama ve kullanma şeklini güncelleyerek Avrupa Birliği ve Avrupa serbest ticaret Birliği üyesi olan ülkelerin kullanıcılarının web sitesi verilerini tutmayacak.

Veri paylaşımı: Kişisel olmayan ve anonim şekilde toplanan cihaz seviyesindeki verilerin paylaşma şeklini de Güncelleyen Twitter iş ortakları ile yapmış olduğu anlaşmalar ile kullanıcıların onay vermesi halinde ad soyad, e-posta ve  diğer kişisel bilgiler ile  ilişkilendirilebileceğini açıkladı. Kişiselleştirme ve veri ayarlarından bu durum kontrol edilebilecek.

Tüm cihazlarında kişiselleştirme: Twitter’a giriş yapmak için kullanılmayan cihazlara yönelik ek güvenlik önlemleri alındı. Ayrıca Twitter tarafından  gizlilik politikasının güncellenmesi ile ilgili twitter kullanıcılarına uyarı yapılan açıklamada Privacy Shield ve Digital Advertising Alliance’a katılarak  bu kuruluş tarafından belirlenen Online Davranışsal Reklamcılık Özdenetim İlkeleri’nin  kabul edildiği de duyuruldu.

Cevap bırakın